06-02-11, 23:32
|
#2011
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,371
Member of: [Moderators] [4Rally] [Shadows Racing Team] [ALFA ROMEO]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
par 17" , 9J spate si 7.5J fata ...asa am impresia
|
|
|
06-02-11, 23:33
|
#2012
|
  Stage 5
Join Date: Aug 2006
Posts: 967
Member of: [4Tuning International] [Opel]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
anvelope pt 16" sa stea intinse sunt toyo, yokohama si falken si de la 50 in jos sunt toate cu protectie pt janta
@Syn daca iti pui flanse de 20mm pe spate si anvelope pe 225/35/17 pe jante o sa incapa la fix pe fata nu-ti recomand flanse/distantiere
__________________
'92 Opel Vectra 2000
|
|
|
06-02-11, 23:36
|
#2013
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2010
Posts: 975
Member of: [VW]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
Din cate am citit pe vwvortex cele mai bune anvelope pt stretch sunt
toyo t1-s
dunlop sp9000
dunlop sp8080e
falken fk451
Daca vrei iti trimit link cu detalii despre stretch in engleza.
Si astea tot 9J sunt ?
Bass-ule nu pot sa nu pun flanse !
Jantele sunt 5x110. Merita sa ma chinui sa le gauresc?
Last edited by SynTheLaZ; 06-02-11 at 23:38.
|
|
|
06-02-11, 23:46
|
#2014
|
  Stage 5
Join Date: Aug 2006
Posts: 967
Member of: [4Tuning International] [Opel]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
sunt de parere ca daca te apuci de gaurit numia strici jantele fara sa ajungi la vre-un rezultat
|
|
|
06-02-11, 23:51
|
#2015
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2010
Posts: 975
Member of: [VW]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
Nu m-am gandit o secunda la gaurit, singura mea varianta sunt flansele !
Cat mai mici pe fata si de 20mm pe spate daca spui.
Pe spate daca sunt 235/35/17 o sa frece ? Asa sunt acuma dar atunci cand le vine randul o sa pun 225/35/17.
E foarte ciudat! Unii spun .. nu-ti lua, arata urat pe 17 cu 10J, altii spun i-ati ..
|
|
|
06-02-11, 23:55
|
#2016
|
  Stage 5
Join Date: Aug 2006
Posts: 967
Member of: [4Tuning International] [Opel]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
adevarul este ca 10j arata foarte bine pe o berlina
|
|
|
06-02-11, 23:57
|
#2017
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2010
Posts: 975
Member of: [VW]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
Nu vreau sa arat asa .. 
Cei care doresc sa vada diferite anvelope "intinse" pe diferite jante pot sa incerce aici > http://www.tyrestretch.com/index.php
Sunt poze cu marea majoritate a jantelor pe dimensiuni.
Last edited by SynTheLaZ; 07-02-11 at 00:07.
|
|
|
09-02-11, 11:17
|
#2018
|
 Stage 4
Join Date: May 2010
Posts: 160
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
fratiiiilor ce-i cu somnolenta asta???nu mai dormiti
|
|
|
09-02-11, 11:25
|
#2019
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 2,245
Member of: [VW]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
au dat ma ghioceii pana la urma? ca vreau sa cumpar unu`
|
|
|
09-02-11, 11:38
|
#2020
|
 Stage 4
Join Date: May 2010
Posts: 160
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
Quote:
Originally Posted by lupalb
au dat ma ghioceii pana la urma? ca vreau sa cumpar unu`
|
inca nu au dat ghioceii..tin sa te anunt ca virgula ghioceii apar numa primavara adica luna viitoare asa ca puneti pofta-n cui pana atunci..iti cumpar io unu  ) adica lu bianca  )
__________________
Golf 3 1.8 GT Project..Working
|
|
|
09-02-11, 11:40
|
#2021
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 2,245
Member of: [VW]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
ma, si ce sa cred eu cand imi zici ca ii cumperi lu` bianca un ghiocel tu? A???
|
|
|
09-02-11, 11:42
|
#2022
|
 Stage 4
Join Date: May 2010
Posts: 160
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
Quote:
Originally Posted by lupalb
ma, si ce sa cred eu cand imi zici ca ii cumperi lu` bianca un ghiocel tu? A???
|
ca faci tu economie la bani  )))))))))))))))))))))
|
|
|
09-02-11, 11:45
|
#2023
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 2,245
Member of: [VW]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
here is ade
Bai io zic ca nu i frumos sa vorbiti despre persoane (cum ar fi Bianca de exemplu) atunci cand ele nu sunt de fata. Nu-i asa?
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
|
|
|
09-02-11, 11:48
|
#2024
|
 Stage 4
Join Date: May 2010
Posts: 160
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
Quote:
Originally Posted by lupalb
here is ade
Bai io zic ca nu i frumos sa vorbiti despre persoane (cum ar fi Bianca de exemplu) atunci cand ele nu sunt de fata. Nu-i asa? 
|
corect...iesim deseara la un suc sa iti dau un ghiocel???ca na cristi nu mai are bani si am zis sa fac un gest frumos....  )
|
|
|
09-02-11, 11:56
|
#2025
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2007
Posts: 2,245
Member of: [VW]
|
Re: Sibiu, discutii off-topic
Quote:
Originally Posted by tino2119
corect...iesim deseara la un suc sa iti dau un ghiocel???ca na cristi nu mai are bani si am zis sa fac un gest frumos....  )
|
Cum sa nu  dar parca ziceai ca nu au aparut...Sa inteleg ca o se revanseze Cristi , fata de tine, atunci cand o sa aiba bani ...Nu stiu ce va zice el ...dar putem afla  )))
|
|
|
|
|