Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-11, 00:01   #1951
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

daca vrei barca poti incerca un bmw seria 5 este si berlina si break sau poti incerca un audi a4 sau a6 ambele berlina sau break iar daca zici ca nu-ti pui problema carburantului la ambele variante incearca 2.5 diesel
__________________
'92 Opel Vectra 2000
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 00:09   #1952
adi-san

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 18
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Vai de capu meu,vrei sa imi ia capu la impozit,chiar asa multi bani nu am!!
2,5 sunt motoare prea mari pentru bugetul meu si mai ales BMW sau Audi,sti cat costa,sub 5000 nu am ce discuta!!
Nu sunt baiat de bani gata!
Multam ca miati raspuns la intrebari!!
adi-san is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 00:29   #1953
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

golf 3 variant, 1.9 tdi 110 cp sau golf 4 1.9 tdi ... mici la impozit, nemtesti, barci si rezistente. eu am golf 3 1.8 benzina barca
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 00:51   #1954
tino2119

Stage 4
 
tino2119's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 282
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
golf 3 variant, 1.9 tdi 110 cp sau golf 4 1.9 tdi ... mici la impozit, nemtesti, barci si rezistente. eu am golf 3 1.8 benzina barca
Pai bai lupule si cand ma vaslesti si pe mine o tura prin lacu dumbrava??)
tino2119 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 08:28   #1955
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Quote:
Originally Posted by adi-san View Post
Nu berlina,m-am saturat de masini mici,vreau o barca,ceva mare!!
Ford focus este o masina nemteasca buna??
La carburant nu am de ce sa ma gandesc prea mult,ca eu am de umblat cu masina,cel putin 70km pe zi,cel putin 2000 km pe luna!!
Ford din cate stiu eu nu este nemteasca....si cand o sa te apuci sa schimbi bucshile pe spate la focus....mai bine il vinzi ( 9 pe fiecare roata )...stiu asta de la cineva care avea. Suspensia este independenta la Focus Touriner si sta pe curbe destul de bine.

Ca ziceai ca e impozitul mare la un 525TDS... ai vazut ce fac baietii mai nou ? il radiaza fiscal....nu te poate verifica nimeni, nu ai treaba cu politia, etc...problema o sa fie cand o sa vrei sa il vinzi ca va trebui sa platesti din urma + ceva penalizari dar cand o sa vrei sa il vinzi , valoarea o sa fie mica si il radiezi din circulatie, il bagi pe Bulgaria si il vinzi
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-11, 21:16   #1956
ovexy
Skoda Driver

Stage 2
 
ovexy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 73
Member of:
[SKODA]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Eu unul nu iti recomand Audi cu motor de 2,5 sunt numai probleme cu ele. Am deja 3 cunostinte cu asemenea masini si se tot plang si plus de asta ai si consum mare, taxe mari. Am stat de vb cu multi mecanici si cam toti spuneau acelasi lucru de motoarele de 2,5. Asta este un sfat si o parere acum alegerea este a ta.
Iti recomad 1.9TDI consumul este mic, taxele mici, RCA-ul e asa si asa.
__________________
Skoda Superb 2,0 TDI, an 2009, 170CP
ovexy is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 00:37   #1957
adi-san

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 18
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Va multumesc mult pentru interesul de care ati dat dovada de ami raspunde!!
Inca nu stiu la ce bani va trebui sa ma incadrez,dar ori cum nu mai putin de 3000euro.
Bafta baieti!!
adi-san is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 23:58   #1958
adysibiuromania

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 16
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

salutare .si eu sunt din sibiu ..am 15 ani . vreau sa imi pregatesc o masina pt slalom paralel ..( un passat de prin 82.1.6 benzina..aproz80 cp ..dar cred ca au mai murit din ei)..poate ma ajuta si pe mine cineva cu modificarile la motor... daca te duci intr un magazin la varsta mea nu te ia nimeni in seama si .nu ti ar zice nimeni nimik ..nici un sfat nimik!..deci ajutor!
adysibiuromania is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 01:34   #1959
tino2119

Stage 4
 
tino2119's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 282
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Quote:
Originally Posted by adysibiuromania View Post
salutare .si eu sunt din sibiu ..am 15 ani . vreau sa imi pregatesc o masina pt slalom paralel ..( un passat de prin 82.1.6 benzina..aproz80 cp ..dar cred ca au mai murit din ei)..poate ma ajuta si pe mine cineva cu modificarile la motor... daca te duci intr un magazin la varsta mea nu te ia nimeni in seama si .nu ti ar zice nimeni nimik ..nici un sfat nimik!..deci ajutor!
Pai in primu rand apucate de bari de ramforsare in interior(rollbar) pe urma cautati un scaun sport pentru ca vei avea nevoie clar...iti trebuie o casca de protectie centura in 3 puncte eventual si in 4 puncte si poate reusesti si in 5 puncte...da jos bari de pe ea faruri stopuri tot ce se poate demonta sa fie cat mai usoara...incearca sa ii faci un pic motoru ala sa mearga.trebuie sa mai umbli putin la suspensie si fa-ti rost de cauciucuri de macadam sau in cel mai rau caz niste gume de iarna dar sa fie bune...partea proasta e ca daca dau astia cu apa pe jos si se face noroi nu vei avea prea mare aderenta pe macadam cu cauciucurile de iarna pentru ca se umple de noroi si patineaza...eu am avut un proiect de genu dar am esuat in ultima zi cand trebuia sa ii fac teste la motor frane suspensie alimentare si toate astea...sa ai niste roti de rezerva..si in ultima data daca mai ai timp dai o vopsea faina 3 4 5 culori asta depinde de cat iti fuge mintea...bafta si sper ca in vara cand incepe slalomu sa te vedem pe acolo..succes
__________________
Golf 3 1.8 GT Project..Working
tino2119 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 08:26   #1960
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Quote:
Originally Posted by adysibiuromania View Post
salutare .si eu sunt din sibiu ..am 15 ani . vreau sa imi pregatesc o masina pt slalom paralel ..( un passat de prin 82.1.6 benzina..aproz80 cp ..dar cred ca au mai murit din ei)..poate ma ajuta si pe mine cineva cu modificarile la motor... daca te duci intr un magazin la varsta mea nu te ia nimeni in seama si .nu ti ar zice nimeni nimik ..nici un sfat nimik!..deci ajutor!
La noi nu exista magazine pe strada de unde poti cumpara piese sau accesorii pentru a pregati o masina de competitie cauta pe net mai bine. In primul rand trebuie sa lucrezi la siguranta apoi la fa frane si ultima data la motor. Depinde la ce grupa vrei sa intri. Parerea mea e ca motorul ala de Passat daca e original nu are ce cauta acolo...da-l jos si pune-i un VR6 sau un 1.8 Turbo. Eu zic ca 1.8 Turbo ar fi cel mai indicat pentru masina ta. VR6-le il gasesti mai greu si deja te bati la o clasa mult mai mare care ridica pretentii si nu ai ce cauta cu un motor stock.
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 09:43   #1961
Pilu_alex

Stage 5
 
Pilu_alex's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 534
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Quote:
Originally Posted by adysibiuromania View Post
salutare .si eu sunt din sibiu ..am 15 ani . vreau sa imi pregatesc o masina pt slalom paralel ..( un passat de prin 82.1.6 benzina..aproz80 cp ..dar cred ca au mai murit din ei)..poate ma ajuta si pe mine cineva cu modificarile la motor... daca te duci intr un magazin la varsta mea nu te ia nimeni in seama si .nu ti ar zice nimeni nimik ..nici un sfat nimik!..deci ajutor!
U nu pot participa la slalom paralel numa cu un motor de 1.4 ... esti prea mic pentru motoare mai mari .. asa ca modifica ala e 1.4 .........
Pilu_alex is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 12:32   #1962
adysibiuromania

Stage 1
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 16
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

scrie pe slslomparalel.ro ca la juniori nu pot participa doar motoarele pana in 1400cmc.. al meu e de 1.6 ma pot inscrie la clasa 2. sau ? ( multumesc frumos pentru indrumari! )
adysibiuromania is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 12:41   #1963
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Mai bine cauti un motor de 1.4 mai bun..de exemplu intereseaza-te daca se potriveste cel de Opel Tigra...are 1.4 16v 90 cai. Ar mai fi motorul T-jet de pe Punto...1.4 turbo 150 cai dar ala cu siguranta nu se potriveste si se pune si coeficientul de Turbo. Du-te si tu pe acolo cand se organizeaza si uita-te cam ce motoare sunt la clasa juniori
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-11, 13:09   #1964
speed_csn
2 Roti


Stage 5
 
speed_csn's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 389
Member of:
[Opel]
[4Tuning International]
[2 Roti]
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

Quote:
Originally Posted by adi-san View Post
Va multumesc mult pentru interesul de care ati dat dovada de ami raspunde!!
Inca nu stiu la ce bani va trebui sa ma incadrez,dar ori cum nu mai putin de 3000euro.
Bafta baieti!!
Daca trebuie sa te incadrezi intr-o suma mai mare de 3000 Eur iti ofer eu un Audi A6 ALLROAD 2.5 TDI 180cp TIPTRONIC din 2004 la 16.000 Eur.

Este "barca diesel" de care ai nevoie, si se incadreaza in bugetul tau de peste 3000 Eur.

@ adysibiuromania: In primul an, fiind clasat la incepatori nu este obligatoriu sa ai rollbar, desi e indicat. Daca esti interesat de rollar, da-mi un PM si te rezolv eu cu unul si omologat si neomologat. La inceput axeaza-te pe un motor mic, sa te inveti cu masina pe macadam, investeste prima data intre-un scaun sport, centuri, casca si un shiftlight
Dupa un an sau 2 poti trece la un motor mai mare, dar mai probabil o sa schimbi masina cu totul.
__________________
THIS POST HAS ALREADY BEEN REPORTED



JANTE fraților, JANTE, nu GENȚI, GIANTE, JENȚI!! E atāt de greu???


Tief, Breit, Schnell...
"ein legendäres Sport-Coupe"

Last edited by speed_csn; 02-02-11 at 13:21.
speed_csn is offline   Reply With Quote
Old 03-02-11, 00:29   #1965
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: Sibiu, discutii off-topic

TNO a murit siteul golf-club.ro ? Sau doar mie nu imi mai merge?
ChuckyOvi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -