eu am dat sticlele jos cand am facut interiorul farului negru. Metoda ce mai simpla si neortodaxa , incalzesti cuptorul 10 minute , dupa aia pui o carpa mai grosuta si farul cu sticla in jos pe carpa , dupa 5 minute il iei din cuptor . (masticul devine elastic) , tragi cu grija de sticla si sa ai un cuter la indemana sa tai masticul .

am scris-o de parca ar fi reteta

eu am folosit silicon ... am uitat cum ii spune , de rezista pana la 600 grade.