Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 23-11-06, 17:35   #1
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Intalniri de gradu O cu "garcea"

ceva amenzi infloritoare in buzunare ati primit?
ca io am luat numa pt tampenii cum ar fi nepurtarea centurii,folie pe geamuri.....si ultima pt viteza in localitate..cica 79
__________________
'92 Opel Vectra 2000
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 23-11-06, 17:52   #2
Ghita

Stage 2
 
Ghita's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 70
Default

apai nici io nu ma laud cu nu stiu ce...odata parcare neregulamentare 250.000 si a 2 a o fost mai naspa k trebuia sa imi sufle carnetu k am depasit in varf de panta un TIR k so mai bagat ink unu inaintea mea si io dupa el....si "garcea" ma astepta jos si o vrut sa imi ia carnetu si norocu k eram cu taicamio si am scapat numa cu o amenda 500.000.

ar trebui sa ne bucuram Bass-ule )

Last edited by PaulMIG; 11-05-08 at 02:40.
Ghita is offline   Reply With Quote
Old 23-11-06, 18:38   #3
tfsi

Stage 5
 
tfsi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 550
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

pana acuma am luat doar o amenda...in fata la bcr de pe mihai viteazu,am parcat pe banda aia de preselectare (inca 5 masini parcate in fata mea),si pana am scos bani de la bancomat,ma astepta "discoteca ambulanta" langa masina.si m-a iertat ca am parcat acolo,dar mi-a dat amenda ca am trecut neregulamentar pana la masina
__________________
Colin Forever!
tfsi is offline   Reply With Quote
Old 23-11-06, 23:09   #4
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

De la militie nimic,m-au iertat de fiecare data.Odata la Mamaia k am intors pe linie continua (in loc de sens giratoriu) si odata foarte de curand pt stroboscoapele de doi lei din proiectoare (le-am uitat aprinse,noroc ca nu erau baietii de la circulatie,era duba)...TFSI o sa rada precis k era cu mine k eu eran tare nedumerit d c ma oprise.Si dupa aia l-am bagat in ceata pe militian.In talon scrie Porsche Leasing,el m-o intrebat ce functie am la Porsche de am stroabe...eu i-am raspuns "Student!"...:O...dupa aia m-o intrebat a cui e masina k are numere fixe de Bucale si eu i-am zis "E in leasing!"...:O...
Doar parcari prin oras.Cate 125 de mii de vre-o 4-5 ori.Cu GTIu nu mai parchez fara tichet k iau 2,5 mil k-i pe leasing :O
__________________
"Nothing in life is more exhilirating as to being shot at without result - W.Churchill"
GTI is offline   Reply With Quote
Old 23-11-06, 23:13   #5
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

este fain cand circuli linistit si te opreste garcea si ....n-ai centura..ca de alt motiv n-o gasit
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 04-12-06, 22:28   #6
4Focus

Stage 2
 
4Focus's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 58
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

mai baieti eu sunt cel mai ghinionist dintre voi
dc?pt ca de 4 ani nu ma oprit nici o singura data domnu garcea
nici nu stiu sai arat
4Focus is offline   Reply With Quote
Old 08-12-06, 16:11   #7
PaulMIG

Stage 5
 
PaulMIG's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,002
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

Am suflat de 3 ori in fiola dar n-au avut noroc oameni cu cascheta. Singura intalnire serioasa cu politzia a fost la sectzia 15(parca) din Bucureshti dupa ce mi-o taiat unu calea pe Sos Buc-Ploiesthi si eu m-am gandit sa il pun la punct si mi-am bagat botu(de la mashina) in ushile lui din stanga. Conduceam linishtit cu un pic peste limita(90 in loc de 60) incercand sa dau de SIAB si un bab o incercat sa intoarca de pe a doua banda sa mearga in celalalt sens si eu, de pe a treia banda din rect in el am intrat. El o ieshit vinovat dar mashina mea o ramas in Buc aproape 3 luni jum si vreo 3400 de euro pt reparatzii...
__________________
PaulMIG is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 13:57   #8
DirectHIT

Stage 4
 
DirectHIT's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

o singur amenda shi aia luata pentru ca am depasit viteza limita legala cu 3,5 km/h, de resul cand trebuia sa-mi suspemde permisul am scapat cu mita, in noaptea cand am plecat la mare am dat 1 milion pe drum, 500 pentru depasire pe linie continua am luat vreo 4 tiruri la rand shi loganezii mi-au vazut farurile cum goneau , shi in Bucuresti la 3 noaptea am intrat pe sens unic ) shi s-au luat dupa mine; plus 500 ca aveam 130 in localitate pe la 6 dimineatza, etc..., pentru parcare nu am luat decat una
DirectHIT is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 00:00   #9
Bassu_SIV


Stage 5
 
Bassu_SIV's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,116
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

o super intalnire cu garcea sambata noapte cand m-au vazut ca am plecat mai in tromba de langa gara turnisor....au venit dupa mine "sa ma legitimeze"......lol
Bassu_SIV is offline   Reply With Quote
Old 17-03-07, 14:51   #10
lorenzobtb

Stage 3
 
Join Date: May 2005
Posts: 99
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

joi la ora 10:43 m-a luat radarul nu am oprit la 3 echipaje de politie am fost dat in consemn la politia sibiu... sa va povestesc mai mult???
lorenzobtb is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 12:35   #11
I5@k
Daewoo Driver

Stage 5
 
I5@k's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 383
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

povesteste....k imi place deja filmu....sami zici cum i zice ..)
I5@k is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 18:53   #12
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

...i zice "Dosar penal"
GTI is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 20:01   #13
axxro

Stage 5
 
axxro's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 635
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

Quote:
Originally Posted by GTI View Post
...i zice "Dosar penal"
bine punctat.
axxro is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 20:12   #14
lorenzobtb

Stage 3
 
Join Date: May 2005
Posts: 99
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

am scapat cu suspendare 3 luni ...
lorenzobtb is offline   Reply With Quote
Old 23-03-07, 10:30   #15
petter

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 59
Default Re: Intalniri de gradu O cu "garcea"

mdeah... de trei ori...
1. ceva bautura la bord , insa nu si a dat seama si nu mi a pus fiola...am scapat

2. luat q radaru...160 km/h in oras...am scapat alb k lacrima,bine k era d'al nostru...

3.mergeam q masina p trotuar...si am coborat de pe trotuar exact in fata masinii de politie...si culmea,mai eram si pe strada cu acces interzis.Aici mi am luat 8 puncte...
petter is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -