Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Alte discutii Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-08, 23:10   #1
nick1990

Stage 3
 
nick1990's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 98
Member of:
[Opel]
Default e vre un opc in buc ?

am vazut azi o astra gtc si nush sigur dak era opc sau avea kitu de opc era un gri mai inchis mf culoarea numere de buc ... dak stie kreva astept scrie aici
nick1990 is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 00:14   #2
NOScox

Stage 5
 
NOScox's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 340
Default Re: e vre un opc in buc ?

sunt ceva.., dar sunt si cateva bucati de la 350 cp>!

mai sunt astra normale care au DOAR kit de opc sau gtc.
NOScox is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 14:20   #3
canan17ro

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 6
Default Re: e vre un opc in buc ?

Un OPC care are in jur de 300 de cai acuma - http://www.astraforum.ro/forums/t/7416.aspx
canan17ro is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 14:34   #4
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: e vre un opc in buc ?

Quote:
Originally Posted by canan17ro View Post
Un OPC care are in jur de 300 de cai acuma - http://www.astraforum.ro/forums/t/7416.aspx
asta e din iasi

si mai este unul in craiova
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 01:20   #5
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: e vre un opc in buc ?

Quote:
Originally Posted by NOScox View Post
sunt ceva.., dar sunt si cateva bucati de la 350 cp>!

mai sunt astra normale care au DOAR kit de opc sau gtc.
care sunt de 350 CP? din cate stiu eu, a mea e cu cea mai multe modificari la motor si nu cred ca am inca 300 sigur.
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 08:54   #6
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,813
Default Re: e vre un opc in buc ?

350 e o suma...nu mai aruncati cu zeci de cai in stanga si in dreapta...internele acestui moor motor nu tin peste 300 cp....
elspa is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 00:00   #7
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: e vre un opc in buc ?

Quote:
Originally Posted by elspa View Post
internele acestui moor motor nu tin peste 300 cp....
de ce zici asta? eu am gasit oameni care merg cu 330 CP cu interne stock - nu uita ca Z20LEH are pistone forjate din fabrica si pulverizate cu ulei pt racire.(nu stiu daca si bielele sunt mai grozave)
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 08:14   #8
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,813
Default Re: e vre un opc in buc ?

sunt cazuri extreme sau oameni putin inconstienti, stii la fel de bine ca mine ca peste 300 e loterie fara biele .

dar ce nu imi place mie e ca, la fel ca tine, bag bani de nu mai stiu cei cu mine sa ajung undeva la 300 cp si vin unii si spun ca sunt cateva la peste 350 cai care alearga prin bucuresti libere pe strada
__________________
Sablare si PowderCoating - reconditionari jante, etrieri, etc
Da-ne un like pe Facebook
https://srzpowdercoating.ro
https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms
elspa is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 12:17   #9
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: e vre un opc in buc ?

Quote:
Originally Posted by elspa View Post

dar ce nu imi place mie e ca, la fel ca tine, bag bani de nu mai stiu cei cu mine sa ajung undeva la 300 cp si vin unii si spun ca sunt cateva la peste 350 cai care alearga prin bucuresti libere pe strada
daca oamenii nu stiu, vorbesc ca sa se afle in treaba

eu acum doi ani aveam o astra 2.0 diesel pe care pusesem BOV. la o intalnire la Bacau am ridicat capota si i-am dat cateva pedale: imediat oamenii isi dadeau cu parerea ca are minim 200 cp la cum face )
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 13:56   #10
elspa

Stage 5
 
elspa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 10,813
Default Re: e vre un opc in buc ?

deci totul e sa se auda .....e bine de retinut....

oricum, mai imi zicea mie un prieten cand ne dadeam cu unii cu bmw-urile...ca noi astia cu opel doar sa facem galagie suntem buni ...

si apoi aproape plangea cu 330ci e92 de 40k, super car cu pretentii
elspa is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 16:46   #11
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: e vre un opc in buc ?

Quote:
Originally Posted by elspa View Post
deci totul e sa se auda .....e bine de retinut....

oricum, mai imi zicea mie un prieten cand ne dadeam cu unii cu bmw-urile...ca noi astia cu opel doar sa facem galagie suntem buni ...

si apoi aproape plangea cu 330ci e92 de 40k, super car cu pretentii
am primit si eu o provocare de la un 535D biturbo - cica nu crede ca exista o masina care sa mearga mai tare ca a lui in grupul noastru - sper ca o sa-i demonstrez ca se inseala amarnic.
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 11:59   #12
Mondeo
Extreme Racing Member

Stage 5
 
Mondeo's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,273
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: e vre un opc in buc ?

rezultatul
Mondeo is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 14:23   #13
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: e vre un opc in buc ?

3 OPC'uri din iasi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00145.JPG
Views:	153
Size:	344.6 KB
ID:	657100  
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 01:05   #14
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: e vre un opc in buc ?

Quote:
Originally Posted by Mondeo View Post
rezultatul
nu m-am mai dat cu el ca nu avea rost ... l-a batut un 1,9 TDI quattro cu niste modificari "minore"
MadCow is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -