Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Alte discutii Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-08, 19:57   #391
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Iar incep belelele cu tigrele noaste.A mai fost o perioada cand toata lumea patea cate ceva.
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 15-11-08, 20:53   #392
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

asta e un semn ca nu prea le place iarna :P
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 15-11-08, 21:20   #393
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Nu e ca nu le place iarna.Sunt masini vechi si forjate de alti ca doar nu au fost vandute de bune.
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 10:28   #394
lexick

Stage 2
 
lexick's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 26
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by @dy_best View Post
Lume e de rau.Am fost azi la service cu masina si imi trebuie un radiator de apa si o valva egr.(de la ea imi oscileaza motoru)
Sa nu te iei dupa service. Aceiasi problema aveam si eu . AM schimbar Egr Pierburg, Sonda Lambda Febi , bujii bosh cu 4 electrozi , fise noi ...si tot la fel face , absolut la fel. Asita de la service le-au luat pe rand....in curand ma pun sa schimb masina poate nu mai face.
lexick is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 10:30   #395
lexick

Stage 2
 
lexick's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 26
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by cosmin_cosmin_1 View Post
asta e de rau? pfuai, pai stai sa-ti zic eu. Am facut azi compresia si am cilindrul 1: 12 atm, cilindrul 2: 4 atm, cilindrul 3: 12 atm, cilindrul 4: 3 atm... si ma miram de ce nu trage in treapta 2. Deci la mine rezulta segmentare, reconditionare supape etc. Maine dau motorul jos......
Unde ai facut asa ceva, are idee cineva unde se poate face asta in cta. Nu ma trimiteti la reprezentanta ca te rup aia in doua ...si iti ia pielea.
dupa cum am zis cu un post mai sus, am schimbat EGR; am schimbat si sonda lambda ca tot lucreaza in tandem , am schimbat bujii , fise , ce puii mei sa ii mai fac nu stiu.
Ma gandesc cu disperare sa ii fac un test de asta de compresie , desii motorul trage bine zic eu ...
lexick is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 10:34   #396
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Eu zic sa facem o adunare si sa facem un foc mare voi ce ziceti??
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 11:01   #397
lexick

Stage 2
 
lexick's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 26
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by @dy_best View Post
Eu zic sa facem o adunare si sa facem un foc mare voi ce ziceti??
Hai sa ne adunam in Constanta, cati suntem adi , ca tu ii sti mai bine pe cei de pa acest forum.
Hai sa stabilim un loc e intalnire sa facem un foc si sa mai vb .... merge in portul tomis pe nisip ca nu e nici dracu in aceasta perioada a anului sau la un vin fier aka cafea/ciocolata calda , daca vreti la interior.

Dar sa fim macar cativa..
lexick is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 11:07   #398
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Pai eu zic ca 5-6 ne stragem lejer care suntem de prin zona.Daca mai vin si din tara cu cea mai mare placere ii primim.
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 11:13   #399
lexick

Stage 2
 
lexick's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 26
Exclamation Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by @dy_best View Post
Pai eu zic ca 5-6 ne stragem lejer care suntem de prin zona.Daca mai vin si din tara cu cea mai mare placere ii primim.
Corect. Si eu zic ca ar trebuii sa incepem sa ne intalnim .
1.E in avantajul fiecaruia una la mana , aflam lucruri noi scapam de ganduri inutile , invatam de la altii
2. Devenim amici buni , poate reusim sa formam si o mica comunitate.Stiti vorba aia la bele cu masina ...prietenii din CLub sunt langa tine ( era copiata de pe un forum din germania , suna mai bine in limba lor )
3.Scapam uneori de " sfaturile " pline de dume ale mecanicilor care ne pun sa schimbam tot ce are masina pana sa dam de buba.
4.Mai facem schimb de experienta...
Ma rog..sunt multe intelegeti ideea....
Daca nu o sa incepem sa ne intalnim sa ne strangem si asteptam inca 1 an ....nu o sa ne stranga nimeni....
Eu propun ca Duminica la ce ora vreti voi ...de ex la 16:00 ca la 17:00 se inopteaza sa ne inalnim in portul tomis in parcarea de la modern ...aia mare .... E loc si ne gasim sigur.
Daca aveti alta propunere......
Dar hai sa fie ceva concret....mai vb si tu cu baietii..E greu inceputul.!
lexick is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 12:00   #400
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

@lexick intai de toate un bun venit..si asteptam topic in care iti prezinti si tu masina. Sunt de accord cu ce zici tu,mai ales ca eu vorbisem deja cu un membru de aici sa ne intalnim in constanta,insa mai pe la sfarsitul lunii. Insa e buna ideea asta a ta,cu un meeting tigra * Constanta only * si bineinteles cine mai dorea sa vina era si este si va fi bine primit. Insa ce ai zis tu mai sus ai zis-o in graba,nimeni nu a apucat sa vb cu nimeni. Asta trebuie zisa si apobata de mai multi,sa fim vreo 3-4 membrii sa zicem toti cand si unde sa ne intalnim. Uite de ex acum am vz ca nimeni nu a zis nimic,ca vine sau nu vine...in fine. Eu zic ca daca vorbim din timp putem realiza o intalnire..ramane de vazut. Cum am zis mai sus, astept(am) o prezentare a masinii tale,deschide-ti un topic. Salut
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 13:00   #401
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by lexick View Post
Unde ai facut asa ceva,...
Acasa
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 13:12   #402
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Quote:
Originally Posted by lexick View Post
Hai sa ne adunam in Constanta, cati suntem adi , ca tu ii sti mai bine pe cei de pa acest forum.
Hai sa stabilim un loc e intalnire sa facem un foc si sa mai vb .... merge in portul tomis pe nisip ca nu e nici dracu in aceasta perioada a anului sau la un vin fier aka cafea/ciocolata calda , daca vreti la interior.

Dar sa fim macar cativa..
Bine ai venit in Club Tigra!

Voi chiar ca ati putea sa va intalniti. Sunteti norocosi ca sunteti multi din Constanta.
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 17:13   #403
Io4rap

Stage 5
 
Io4rap's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 622
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

M-as baga si eu la o intalnire in constanta imi suna chiar bine. Ca ajung destul de repede pe autostrada soarelui :P
Io4rap is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 17:16   #404
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

Si eu ma bag dar sa termin cu actele si cu reparatiile.Cred ca saptamana asta le rezolv.
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 17:42   #405
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii intre membrii grupului Tigra Club

de ce nu organizati si voi undeva mai aproape... sa zicem in cluj... ca suntem multi in capatul celalalt al tarii la propriu... deci eu zic ca sa ne organizam bine si va iesi ceva foarte frumos
__________________
Dracushor is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -