Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Alte discutii Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 03-11-07, 07:01   #1
basf

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 44
Unhappy probleme la un opel astra

sal all. daca puteti sa ma ajutati putin cu niste idei. am un astra din 93 si zilele trecute cand mergeam cu ea mi.a aparut la bord becul ala galben care are forma de bobina, mi s.a oprit motorul apoi a repornit si din nou s.a oprit si nu a mai vrut sa porneasca. am dus.o la service si mi.a spus ca este ori bobina de inductie ori comutatorul electronic. le.am schimbat p amandoua dar tot nu porneste si chestia e k nu imi mai merge nici semnalizarea de atunci.
Si la comutatorul si aprinderea pe care le.am avut si la astea cand dau la automat imi scanteie o data si gata. e posibil sa fie vreo siguranta arsa sau vreun releu? daca puteti sa ma ajutati
basf is offline   Reply With Quote
Old 23-01-08, 10:45   #2
bogdan_r5

Stage 4
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 171
Default Re: probleme la un opel astra

sunt multe chestii de verificat daca apare becul ala.eu am avut un punto si mi sa aprins la felsi cand am fost la tester mia zis ca e de la benzina prea proasta.dar asta era in varianta mea.la tine nush.bft in continuare
bogdan_r5 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -