sal all. daca puteti sa ma ajutati putin cu niste idei. am un astra din 93 si zilele trecute cand mergeam cu ea mi.a aparut la bord becul ala galben care are forma de bobina, mi s.a oprit motorul apoi a repornit si din nou s.a oprit si nu a mai vrut sa porneasca. am dus.o la service si mi.a spus ca este ori bobina de inductie ori comutatorul electronic. le.am schimbat p amandoua dar tot nu porneste si chestia e k nu imi mai merge nici semnalizarea de atunci.
Si la comutatorul si aprinderea pe care le.am avut si la astea cand dau la automat imi scanteie o data si gata.

e posibil sa fie vreo siguranta arsa sau vreun releu? daca puteti sa ma ajutati