![]() |
probleme la un opel astra
sal all. daca puteti sa ma ajutati putin cu niste idei. am un astra din 93 si zilele trecute cand mergeam cu ea mi.a aparut la bord becul ala galben care are forma de bobina, mi s.a oprit motorul apoi a repornit si din nou s.a oprit si nu a mai vrut sa porneasca. am dus.o la service si mi.a spus ca este ori bobina de inductie ori comutatorul electronic. le.am schimbat p amandoua dar tot nu porneste si chestia e k nu imi mai merge nici semnalizarea de atunci.
Si la comutatorul si aprinderea pe care le.am avut si la astea cand dau la automat imi scanteie o data si gata.:sad: e posibil sa fie vreo siguranta arsa sau vreun releu? daca puteti sa ma ajutati:!: |
Re: probleme la un opel astra
sunt multe chestii de verificat daca apare becul ala.eu am avut un punto si mi sa aprins la felsi cand am fost la tester mia zis ca e de la benzina prea proasta.dar asta era in varianta mea.la tine nush.bft in continuare
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:43. |
- Copyright 2026 4Tuning