Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Alte discutii Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 18-02-13, 03:04   #1
sergiucorsa

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 1
Default opel corsa b

salutare tuturor,de vreo 2 luni am si eu o corsa b de 1.0 12v din 1998,si vreau sa va spun ca tare ma plang de consum, adica mananca 9% in oras ceea ce mi se pare foarte mult.Am schimbat doar debitmetrul de aer ca nu mergea in parametrii normali dar consumul e la fel.Intradevar nici acul de la temperatura apei nu imi sta la 90 de grade ci undeva la 70 din caate estimez eu, asta sa fie oare problema?
sergiucorsa is offline   Reply With Quote
Old 21-02-13, 19:24   #2
mariod

Stage 4
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 242
Default Re: opel corsa b

Cum schimbi vitezele, in cate rotatii/min ?
Daca zici ca apa nu urca la termperatura buna inseamna ca ai termostatul blocat pe deschis (si asta e o chestie ce influenteaza consumul). Termostatul este ieftin, ai putea sa il schimbi (pt asta trebuie sa schimbi si antigelul !! ).
__________________
Vectra A C20NE '94
mariod is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -