Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Opel (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel.html)
-   -   opel corsa b (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel/360910-opel-corsa.html)

sergiucorsa 18-02-13 03:04

opel corsa b
 
salutare tuturor,de vreo 2 luni am si eu o corsa b de 1.0 12v din 1998,si vreau sa va spun ca tare ma plang de consum, adica mananca 9% in oras ceea ce mi se pare foarte mult.Am schimbat doar debitmetrul de aer ca nu mergea in parametrii normali dar consumul e la fel.Intradevar nici acul de la temperatura apei nu imi sta la 90 de grade ci undeva la 70 din caate estimez eu, asta sa fie oare problema?

mariod 21-02-13 19:24

Re: opel corsa b
 
Cum schimbi vitezele, in cate rotatii/min ?
Daca zici ca apa nu urca la termperatura buna inseamna ca ai termostatul blocat pe deschis (si asta e o chestie ce influenteaza consumul). Termostatul este ieftin, ai putea sa il schimbi (pt asta trebuie sa schimbi si antigelul !! ).


All times are GMT +2. The time now is 18:53.

- Copyright 2026 4Tuning