Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Alte discutii Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 10-10-12, 11:07   #1
bombonel00

Stage 1
 
bombonel00's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 17
Member of:
[Opel]
Question problema astra g 1.6

Salut. De curand intampin o problema la masina. La plecari mai bruste de pe loc ( scart ) simt in fata ca si cum as pleca de pe loc si sub roti ar fi niste bolovani - rupe aderenta in trepte , cu toate ca am incercat pe asfalt perfect drept si curat. Sa fie oare de la cauciuri ? Sa nu se fi uzat uniform ? in mers nu simt nimic , nu trage stanga-dreapta. Problema este doar intreapta I , la plecarile bruste de pe loc. Din cate am mai citit pe net ar fi bara stabilizatoare .

Motorul nu se misca , am tras de el Iar ambreiajul nu cred ca e pt ca masina trage bine in treptele superioare.


Astept pareri ! Multumesc
bombonel00 is offline   Reply With Quote
Old 11-10-12, 07:14   #2
bombonel00

Stage 1
 
bombonel00's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 17
Member of:
[Opel]
Default Re: problema astra g 1.6

Quote:
Originally Posted by bombonel00 View Post
Salut. De curand intampin o problema la masina. La plecari mai bruste de pe loc ( scart ) simt in fata ca si cum as pleca de pe loc si sub roti ar fi niste bolovani - rupe aderenta in trepte , cu toate ca am incercat pe asfalt perfect drept si curat. Sa fie oare de la cauciuri ? Sa nu se fi uzat uniform ? in mers nu simt nimic , nu trage stanga-dreapta. Problema este doar intreapta I , la plecarile bruste de pe loc. Din cate am mai citit pe net ar fi bara stabilizatoare .

Motorul nu se misca , am tras de el Iar ambreiajul nu cred ca e pt ca masina trage bine in treptele superioare.


Astept pareri ! Multumesc

Am fost lamurit. TC-u e de vina!
bombonel00 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-12, 14:05   #3
87.SPD

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 42
Default Re: problema astra g 1.6

Eu cred ca ai amortizoarele duse
87.SPD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -