Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Opel (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel.html)
-   -   problema astra g 1.6 (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel/339925-problema-astra-1-6-a.html)

bombonel00 10-10-12 11:07

problema astra g 1.6
 
Salut. De curand intampin o problema la masina. La plecari mai bruste de pe loc ( scart ) simt in fata ca si cum as pleca de pe loc si sub roti ar fi niste bolovani - rupe aderenta in trepte , cu toate ca am incercat pe asfalt perfect drept si curat. Sa fie oare de la cauciuri ? Sa nu se fi uzat uniform ? in mers nu simt nimic , nu trage stanga-dreapta. Problema este doar intreapta I , la plecarile bruste de pe loc. Din cate am mai citit pe net ar fi bara stabilizatoare .

Motorul nu se misca , am tras de el :twisted: Iar ambreiajul nu cred ca e pt ca masina trage bine in treptele superioare.


Astept pareri ! Multumesc

bombonel00 11-10-12 07:14

Re: problema astra g 1.6
 
Quote:

Originally Posted by bombonel00 (Post 5204181)
Salut. De curand intampin o problema la masina. La plecari mai bruste de pe loc ( scart ) simt in fata ca si cum as pleca de pe loc si sub roti ar fi niste bolovani - rupe aderenta in trepte , cu toate ca am incercat pe asfalt perfect drept si curat. Sa fie oare de la cauciuri ? Sa nu se fi uzat uniform ? in mers nu simt nimic , nu trage stanga-dreapta. Problema este doar intreapta I , la plecarile bruste de pe loc. Din cate am mai citit pe net ar fi bara stabilizatoare .

Motorul nu se misca , am tras de el :twisted: Iar ambreiajul nu cred ca e pt ca masina trage bine in treptele superioare.


Astept pareri ! Multumesc


Am fost lamurit. TC-u e de vina!

87.SPD 28-10-12 14:05

Re: problema astra g 1.6
 
Eu cred ca ai amortizoarele duse :|


All times are GMT +2. The time now is 12:17.

- Copyright 2026 4Tuning