Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Alte discutii Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 26-04-09, 21:23   #1
blackshaddow

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 409
Default despre opel tigra va rog ajutor

as vrea sa imi cumpar un opel tigra cam la 2000 d euro si apoi sa il inmatriculez eu se poate cunoscatorii sau detinatorii acestui model sa isi expuna parerile referitoare la aceasta masina

cat ma costa taxa de prima inmatriculare la un opel din 95' la ambele motorizari la 1.4 resprctiv 1,6?

blackshaddow00 cu zero la sfarsit este id meu cine cunoaste va rog adaugati-ma in lista

ps:daca am incalcat vre-o regula rog adminu sa imi modifice postul sa stearga ce nu este admis

va multumesc!
blackshaddow is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 08:35   #2
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: despre opel tigra va rog ajutor

Quote:
Originally Posted by blackshaddow View Post
as vrea sa imi cumpar un opel tigra cam la 2000 d euro si apoi sa il inmatriculez eu se poate cunoscatorii sau detinatorii acestui model sa isi expuna parerile referitoare la aceasta masina

cat ma costa taxa de prima inmatriculare la un opel din 95' la ambele motorizari la 1.4 resprctiv 1,6?

blackshaddow00 cu zero la sfarsit este id meu cine cunoaste va rog adaugati-ma in lista

ps:daca am incalcat vre-o regula rog adminu sa imi modifice postul sa stearga ce nu este admis

va multumesc!
scrie si tu frumos in google...calculator de taxa si vei gasi o groaza...introduci datele presupusei masini si vezi cat rezulta
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 11:43   #3
blackshaddow

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 409
Default Re: despre opel tigra va rog ajutor

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
scrie si tu frumos in google...calculator de taxa si vei gasi o groaza...introduci datele presupusei masini si vezi cat rezulta
asta am si facut dar calculatorul de taxe imi da taxa in euro la un curs de 3lei si 70 de bani iar euro este undeva in jur de 4lei si 20 de bani
blackshaddow is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 14:37   #4
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: despre opel tigra va rog ajutor

Quote:
Originally Posted by blackshaddow View Post
asta am si facut dar calculatorul de taxe imi da taxa in euro la un curs de 3lei si 70 de bani iar euro este undeva in jur de 4lei si 20 de bani
nu stii sa cauti atunci.
vezi aici: http://www.************/noutati-auto-...a-auto-2350842
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 21:50   #5
ely0095

Stage 1
 
ely0095's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 10
Default Re: despre opel tigra va rog ajutor

inainte sa iti cumperi masina verific-o.du-te cu ea la un mecanic priceput pe care sa il cunosti tu nu cel ce iti vinde masina.de inmatriculare...nu stiu ce sa iti spun dar cred ca te ajunge cam 5-600euro.
ely0095 is offline   Reply With Quote
Old 01-05-09, 21:50   #6
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: despre opel tigra va rog ajutor

Quote:
Originally Posted by blackshaddow View Post
asta am si facut dar calculatorul de taxe imi da taxa in euro la un curs de 3lei si 70 de bani iar euro este undeva in jur de 4lei si 20 de bani
Tu platesti la cursul stabilit la 1 octombrie 2008.

"Conversia in lei a sumelor exprimate in euro. Art. 218 (Codul Fiscal) - Valoarea in lei a accizelor, a taxei speciale pentru autoturisme/autovehicule si a impozitului la titeiul din productia interna, datorata bugetului de stat, stabilita potrivit prezentului titlu in echivalent euro, pe unitatea de masura, se determina prin transformarea sumelor exprimate in echivalent euro, pe baza cursului de schimb valutar stabilit in prima zi lucratoare a lunii octombrie din anul precedent, publicat in Jurnalul Oficial al Uniunii Europene."
Black Pearl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -