Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Opel (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel.html)
-   -   despre opel tigra va rog ajutor (https://forum.4tuning.ro/327-discutii-opel/120632-opel-tigra-rog-ajutor.html)

blackshaddow 26-04-09 21:23

despre opel tigra va rog ajutor
 
as vrea sa imi cumpar un opel tigra cam la 2000 d euro si apoi sa il inmatriculez eu se poate cunoscatorii sau detinatorii acestui model sa isi expuna parerile referitoare la aceasta masina

cat ma costa taxa de prima inmatriculare la un opel din 95' la ambele motorizari la 1.4 resprctiv 1,6?

blackshaddow00 cu zero la sfarsit este id meu cine cunoaste va rog adaugati-ma in lista

ps:daca am incalcat vre-o regula rog adminu sa imi modifice postul sa stearga ce nu este admis

va multumesc!

andi_cimpean 28-04-09 08:35

Re: despre opel tigra va rog ajutor
 
Quote:

Originally Posted by blackshaddow (Post 2268726)
as vrea sa imi cumpar un opel tigra cam la 2000 d euro si apoi sa il inmatriculez eu se poate cunoscatorii sau detinatorii acestui model sa isi expuna parerile referitoare la aceasta masina

cat ma costa taxa de prima inmatriculare la un opel din 95' la ambele motorizari la 1.4 resprctiv 1,6?

blackshaddow00 cu zero la sfarsit este id meu cine cunoaste va rog adaugati-ma in lista

ps:daca am incalcat vre-o regula rog adminu sa imi modifice postul sa stearga ce nu este admis

va multumesc!

scrie si tu frumos in google...calculator de taxa si vei gasi o groaza...introduci datele presupusei masini si vezi cat rezulta

blackshaddow 28-04-09 11:43

Re: despre opel tigra va rog ajutor
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2272301)
scrie si tu frumos in google...calculator de taxa si vei gasi o groaza...introduci datele presupusei masini si vezi cat rezulta

asta am si facut dar calculatorul de taxe imi da taxa in euro la un curs de 3lei si 70 de bani iar euro este undeva in jur de 4lei si 20 de bani

andi_cimpean 28-04-09 14:37

Re: despre opel tigra va rog ajutor
 
Quote:

Originally Posted by blackshaddow (Post 2272712)
asta am si facut dar calculatorul de taxe imi da taxa in euro la un curs de 3lei si 70 de bani iar euro este undeva in jur de 4lei si 20 de bani

nu stii sa cauti atunci.
vezi aici: http://www.************/noutati-auto-...a-auto-2350842

ely0095 28-04-09 21:50

Re: despre opel tigra va rog ajutor
 
inainte sa iti cumperi masina verific-o.du-te cu ea la un mecanic priceput pe care sa il cunosti tu nu cel ce iti vinde masina.de inmatriculare...nu stiu ce sa iti spun dar cred ca te ajunge cam 5-600euro.

Black Pearl 01-05-09 21:50

Re: despre opel tigra va rog ajutor
 
Quote:

Originally Posted by blackshaddow (Post 2272712)
asta am si facut dar calculatorul de taxe imi da taxa in euro la un curs de 3lei si 70 de bani iar euro este undeva in jur de 4lei si 20 de bani

Tu platesti la cursul stabilit la 1 octombrie 2008.

"Conversia in lei a sumelor exprimate in euro. Art. 218 (Codul Fiscal) - Valoarea in lei a accizelor, a taxei speciale pentru autoturisme/autovehicule si a impozitului la titeiul din productia interna, datorata bugetului de stat, stabilita potrivit prezentului titlu in echivalent euro, pe unitatea de masura, se determina prin transformarea sumelor exprimate in echivalent euro, pe baza cursului de schimb valutar stabilit in prima zi lucratoare a lunii octombrie din anul precedent, publicat in Jurnalul Oficial al Uniunii Europene."


All times are GMT +2. The time now is 04:44.

- Copyright 2026 4Tuning