Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-08, 12:02   #1
axialba

Stock
 
axialba's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1
Talking problema calibra

salut..
sunt nou venit pe forum, si fiind in posesia unei calibr'e as vrea sa stiu plusuriile si minusuri-le acesei masini...
probleme eu nu am avut cu ea,doar ca dupac e se termina benzina, face umpic de fite pana se amorseaza instalatia:0 postati aicea toate problemele si avantajele acestei masina pentru a sti cu ce ne-am legat la cap
axialba is offline   Reply With Quote
Old 16-01-09, 18:45   #2
GABORW

Stage 5
 
GABORW's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 354
Default Re: problema calibra

Si mie imi plac foarte mult masinutele acestea!!

o problema cat de cat mica..o stiu este cea cu FARURILE noapte si pe ceata(bat mai putin..

Dar asta nu e un motiv sa nu o alergi... pune si u o poza 2 cu ea..si ma intereseaza ce motor ai..asa de curios..
__________________
Vrei sa vinzi,cumperi ceva?Poti posta si pe Slatinaforum !!!

GABORW is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 20:22   #3
gabi1904

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 218
Default Re: problema calibra

da da...cu farurile e jale, dar o instalatie xenon face minuni, la modelele c20let cutia de transfer cedeaza foarte usor, motorul de 116 cai 8v este cel mai fiabil si atinge cuplul maxim pe la 2000-2500 rpm (numai bun de drift-uri).....rugineste destul de usor la pasajele rotilor din spate, e o masina f rezistenta la bruscari de orice gen, consumabile se gasesc pe toate druumurile, cred k e cea mai buna alegere pt un tanar cu bani putini.......muultumit?

Last edited by gabi1904; 07-02-09 at 20:25.
gabi1904 is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 21:36   #4
GABORW

Stage 5
 
GABORW's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 354
Thumbs up Re: problema calibra

la un C20NE e buna cutia F16 lunga si nitel pt consum..piese se gasesc..si pasajel;e spate la toate ruginesc mai repede asa...
GABORW is offline   Reply With Quote
Old 23-05-09, 17:33   #5
GABORW

Stage 5
 
GABORW's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 354
Talking Re: problema calibra

Quote:
Originally Posted by axialba View Post
salut..
sunt nou venit pe forum, si fiind in posesia unei calibr'e as vrea sa stiu plusuriile si minusuri-le acesei masini...
probleme eu nu am avut cu ea,doar ca dupac e se termina benzina, face umpic de fite pana se amorseaza instalatia:0 postati aicea toate problemele si avantajele acestei masina pentru a sti cu ce ne-am legat la cap
FUGEEE DE RUPEEEEE si nu e nehalita ....consum decent!!usor de intretinut!!
GABORW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -