Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-07, 09:21   #1
tu_marus

Stage 2
 
tu_marus's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 47
Default care stie cum poti sa chimbi ansamblul de la schimbator de acolo si unde...:(

face figuri...nu prea intra asa usor intra`n`taia....nu intra bine in viteza.......as dori sa imi ziceti si mie de unde pot sa il cump sa il rep...orice cat costa el...manopera...pls
tu_marus is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 11:35   #2
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: care stie cum poti sa chimbi ansamblul de la schimbator de acolo si unde...:(

Quote:
Originally Posted by tu_marus View Post
face figuri...nu prea intra asa usor intra`n`taia....nu intra bine in viteza.......as dori sa imi ziceti si mie de unde pot sa il cump sa il rep...orice cat costa el...manopera...pls
ce masina e?
vezi ca ala se poate regla nu te grabi sa-l cumperi
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-07, 11:36   #3
tu_marus

Stage 2
 
tu_marus's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 47
Default Re: care stie cum poti sa chimbi ansamblul de la schimbator de acolo si unde...:(

Quote:
Originally Posted by dragos_77 View Post
ce masina e?
vezi ca ala se poate regla nu te grabi sa-l cumperi
vectra b 2001 DTi....ms pt raspuns...sper s gasesc p cieva sa stie sa il regleze....
tu_marus is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 13:14   #4
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: care stie cum poti sa chimbi ansamblul de la schimbator de acolo si unde...:(

se poate regla sigur
numai sa nu ai ceva foarte uzat sau stricat
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-07, 20:27   #5
Badmarkus22

Stage 1
 
Badmarkus22's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 23
Default Re: care stie cum poti sa chimbi ansamblul de la schimbator de acolo si unde...:(

Salut am si eu o intrebare! Am un Opel Astra 2.0 DTI si nu imi place la schimbator ceva. Daca opresc sa zicem la o trecere de pietoni si tre sa bag in 1-a nu prea intra doar daca bag in a 2-a si pe urma iar 1-a. Stie cineva care ar putea fi problema???
Badmarkus22 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-07, 13:27   #6
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: care stie cum poti sa chimbi ansamblul de la schimbator de acolo si unde...:(

@Badmarkus22 - Ideea e : esti deja oprit cand vrei sa bagi a 1-a sau inca mergi dar cu o viteza foarte mica . E normal sa nu-ti intre in viteza 1 cand inca esti in miscare . Deci ori te opresti de tot , ori ii dai a 2-a .
__________________
BC-20-LET is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -