Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-13, 16:33   #1
G_S_C

Stage 3
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 98
Default Ce fel de cutii de viteza echipeaza astra g 1.7dti -2002?

Salut

Am avut o prb cu cutia de viteza care s-a spart, acum caut alta cutie, dar as vrea sa stiu ce modele de cutie de viteza echipeaza astra g 1.7dti si unde gasesc pe cutie stantat modelul respectiv.
Cutie de viteza am gasit pe mihai bravu, dupa stadion e o vulcanizare, langa vulcanizare e un tip care demonteaza si opeluri, n-am fost acolo, am vb telefonic, daca stie cineva sunt ok piesele de la el, a mai cumparat cineva de acolo?

Multumesc

PS: recomandati-mi si un mecanic bun daca stiti.
__________________
Nu lucrez in weekend-uri si in zilele care se termina cu ''i''.
G_S_C is offline   Reply With Quote
Old 21-05-13, 23:10   #2
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: Ce fel de cutii de viteza echipeaza astra g 1.7dti -2002?

Quote:
Originally Posted by G_S_C View Post
Salut

Am avut o prb cu cutia de viteza care s-a spart, acum caut alta cutie, dar as vrea sa stiu ce modele de cutie de viteza echipeaza astra g 1.7dti si unde gasesc pe cutie stantat modelul respectiv.
Cutie de viteza am gasit pe mihai bravu, dupa stadion e o vulcanizare, langa vulcanizare e un tip care demonteaza si opeluri, n-am fost acolo, am vb telefonic, daca stie cineva sunt ok piesele de la el, a mai cumparat cineva de acolo?

Multumesc

PS: recomandati-mi si un mecanic bun daca stiti.
Te pot indruma eu catre un mecanic foarte bun. Mihai il cheama si iti lucreaza super si la super bani. La un service pt demontare cutie (ambreiaj) esti taxa cu 100Eur aprox. la el e mai ieftin. Si app de cutie, cred ca te pot ajuta si cu aceasta, vecinul lui de garaj dezmembreaza o vectra c. iti las nr lui de telf si vorbesti cu el la telefon. Mihai (da-mi pm pt nr de telf) Il intrebi pe el ce si cum despre cutie. Bafta! Eu te-as chema la mine la service, dar nu stiu cat se taxeaza ambreiajul. Maine intreb si daca vrei iti las pm.
__________________

Last edited by Reme; 21-05-13 at 23:14.
Reme is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -