Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 10-10-05, 09:02   #136
adrryan

Stage 3
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 101
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ZooM-ZooM\"
Quote:
Originally Posted by \"adrryan\"
vectra - urmatorul model
care-i faza?
ce ai vazut in poze e matrita pt flancata de la urmatorul vectra
adrryan is offline   Reply With Quote
Old 19-10-05, 17:33   #137
Lupy

Stage 4
 
Lupy's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 250
Default

Un Manta stie cineva de vanzare ??
Lupy is offline   Reply With Quote
Old 20-10-05, 15:50   #138
Sere

Stage 2
 
Sere's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 72
Default

am si eu un opel astra g cabrio 1,6 xep si as vrea sa stiu ce as putea sa ii modific la ea si in ce bani, ma refer la partea tehnica in special la goana dupa Cp si daca cineva din CTA stie vreo persoana care se ocupa cu firba sa schimb si eu spoilerele 10x
__________________
Astra G Cabrio - 1.6 XEP
Audi A3 Sportback - 2.0FSI
Sere is offline   Reply With Quote
Old 20-10-05, 17:32   #139
CT-03-ART

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Sere\"
am si eu un opel astra g cabrio 1,6 xep si as vrea sa stiu ce as putea sa ii modific la ea si in ce bani, ma refer la partea tehnica in special la goana dupa Cp si daca cineva din CTA stie vreo persoana care se ocupa cu firba sa schimb si eu spoilerele 10x
incearca sa vb cu X-Ray-Eyes de pe forum e din constanta shi are o frumusetze de mashina...daka te ajuta cu exteriorul...depinde cat de ocupat e...
CT-03-ART is offline   Reply With Quote
Old 20-10-05, 17:37   #140
Sere

Stage 2
 
Sere's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 72
Default

merci mult ART o sa il caut acolo
Sere is offline   Reply With Quote
Old 20-10-05, 18:16   #141
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

[quote=\"CT-03-ART\"]
Quote:
Originally Posted by \"Sere\"
am si eu un opel astra g cabrio 1,6 xep si as vrea sa stiu ce as putea sa ii modific la ea si in ce bani, ma refer la partea tehnica in special la goana dupa Cp si daca cineva din CTA stie vreo persoana care se ocupa cu firba sa schimb si eu spoilerele 10x
Daca vrei iti dau nr de tel a unui baiat din bucale... shtiu ca are kituri pt astra (shi ca lumea de dincolo) dar nu stiu daca are ceva shi pt motor....shi io' am o astra shi am vb cu el ca poate fac ceva la mashina.....
__________________
Totul pare mare atunci cand eshti mic.....
racing-syndicate.go.ro
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 20-10-05, 20:00   #142
Sere

Stage 2
 
Sere's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 72
Default

Corbu da-mi un privat cu nr lu tipu pe care il cunosti din Buc , da problema e ca eu nu stiu daca au aceeasi prindere spoilarele de la astra normale la astea Bertone.... oricum da-mi nr sa vb cu el poate ma lamureste el 10x again
Sere is offline   Reply With Quote
Old 01-11-05, 13:18   #143
ahoe

Stage 5
 
ahoe's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 518
Default

Salut . Am si eu o intrebare . Am gasit un opel omega din 90 cu motor de 2000 , 115 cp . Masina este impecabila a fost tinut de un mos care a luat-o din germania la 60000 km , acu are 130000. nu are nici un ppic de rugina , vopseaua e originala totul e original pe ea inclusiv jentile din aliaj . El vrea cam 3000 euro pe ea . Voi ce ziceti , merita?
__________________
MONTAM FOLIE AUTORIZATA RAR 0720954834

www.kaf.ro
www.kimedoautofashion.ro
www.foliicladiri.ro
www.folieomologata.eu
ahoe is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 19:38   #144
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default

OPEL MASINA SARACULUI?
CE DESTEPTI!

EU CRED CA ASTEA NICI DACII NU AU SI VB DE PARCA AU MASINI CA IN REVISTE!

ZICI CA AU 2,3 AMG-URI,1 M3...PROSTII DRAQ...

DC NU AU TOTI CATE UN OPEL?
CA E PREA IEFTIN,NASPA...
__________________
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 27-02-06, 21:11   #145
ZET-EVO
PoweredBYRacers Team Leader

Stage 4
 
ZET-EVO's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 150
Member of:
[Moderators]
Default

3000 - nu stiu cat de rezonabil ar fi pretul. Daca iti place masina si este in stare exceptionala merita.
Si in leg cu CLUBUL OPEL??? CARE E TREABA??? SE FACE UN CLUB PT POSESORII DE OPEL PE TARA?
__________________


Team Leader XCE Constanta
ZET-EVO is offline   Reply With Quote
Old 05-05-06, 20:06   #146
caphonne

Stage 5
 
caphonne's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 335
Default Re: CLUB OPEL

sal lume am si eu un vectra b 1.6 16 v si spre ''norocul '' meu tre sai schimb amortizoarele fatza si spate .cam cat sunt si ce firma in recomandati .. poate unele sport care sunt avantajele si dezavantajele mersi ne mai vedem pe aici
caphonne is offline   Reply With Quote
Old 08-05-06, 21:03   #147
OveR
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
OveR's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 326
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: CLUB OPEL

Parerea mea e ca motoru 2000 16 valve e putin cam jalnic .. e un bunicel dar nu prea fiabil are destul de multe probleme. nu stiu daca va vine sa credeti de un motor c20ne modificat nintel .pe ici pe colo :P rupe capu original la un 16 valve am auzit o chestie pe un site german da acum nu stiu daca e adevarata ca cel mai bun motor de la opel ar fi ordinaru ala mic de c20ne pentru ca se modifica usor e ieftinache la piese si se duce.... nu gluma acum depinde ascult si parerile voastre si cat despre espero .. buna treaba cu motoru dar nu are aceiasi apasare pe sosea si aerodinamica ca o calibra. .inca o chestie proasta la calibra ( tre sa recunosc chit ca si io am una) nu sunt foarte fiabile pica destul de des piesele.. indiferent ce zic uni.. ca nu au schimbat nimic da si cand pica .... se tine in serie
__________________
BMW E46
OveR is offline   Reply With Quote
Old 08-05-06, 21:05   #148
OveR
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
OveR's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 326
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: CLUB OPEL

a da si inca o chestie ... opel masina saracului in germania nu e adevarat daca stiati opel este sub tutela general motors si ei au hotarat sa atace piata cu niste preturi reduse . pt a combate concurenta si a nu risca sa dea faliment .. daca ne gandim bine acolo e cea mai mare concurete din cauza ca ei au foarte multi producatori de masini de renume.. asa ca gm a adoptat o piata cu preturi reduse pentru a combate concurenta gigantilor
OveR is offline   Reply With Quote
Old 08-05-06, 23:24   #149
S@m0v@ru1_Pr@fu1t

Stock
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 6
Question Re: CLUB OPEL

Quote:
Originally Posted by OveR
a da si inca o chestie ... opel masina saracului in germania nu e adevarat daca stiati opel este sub tutela general motors si ei au hotarat sa atace piata cu niste preturi reduse . pt a combate concurenta si a nu risca sa dea faliment .. daca ne gandim bine acolo e cea mai mare concurete din cauza ca ei au foarte multi producatori de masini de renume.. asa ca gm a adoptat o piata cu preturi reduse pentru a combate concurenta gigantilor
Salutare,
am vazut c aai calibra 2.5 200 cai. Din cate stiu eu, 2.5ul are 170 cai... Ce ai mai pus pe ea?...
PS: eu am un turbo cam obosit de 200 cai.
S@m0v@ru1_Pr@fu1t is offline   Reply With Quote
Old 10-05-06, 12:23   #150
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: CLUB OPEL

stai linistit ca am facut eu espero sa aiba o apasare mai grava ca la calibra
Cat despre faptul ca poti modifica c20ne si rupi gura la sfi...pai sa modific putin sfi-ul si sa vezi ce ma tin de curu la let...si apropo am un prieten care a modificat un c20ne si intradevar acum nu ma mai duc cu 3 masini in fata lui ci doar cu 2
Din punctul meu de vedere sfi-ul este ce-a mai buna alegere din pct de vedere al performantelor,consum si putere
D_M_X is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -