Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-05, 13:47   #1
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Discutii despre Opel - generalitati

Aici vor avea loc discutii numai intre posesorii sau fostii posesori de OPEL

Last edited by Mondeo; 19-04-10 at 19:56.
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 14-02-05, 14:24   #2
Mondeo
Extreme Racing Member

Stage 5
 
Mondeo's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,273
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

\"discutzii\" cu tine??? referitoare tot la consum? ... ar fi mai bine sa te retragi pt o vreme
Mondeo is offline   Reply With Quote
Old 15-02-05, 20:36   #3
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default


gata mahhhh..... sa il lasam in pace
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 16-02-05, 00:34   #4
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mondeo\"
\"discutzii\" cu tine??? referitoare tot la consum? ... ar fi mai bine sa te retragi pt o vreme
tu de cand ai opel ?
scria ceva la inceput .. nu stii sa citesti ?
de acum iti ignor posturile ... Bafta.
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 16-02-05, 09:55   #5
Ovidiu

Stage 4
 
Ovidiu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 184
Default

Misto \"Club Opel\"... va certati pentru nimic; si tocmai aici unde trebuia sa fie ceva mai mult (bataie) - intre masini desigur

Cat despre Opel, asa cum zic unii despre Dacie, cred ca este masina romanului: ieftina, buna si economica
__________________
Tractari auto non stop
Ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 16-02-05, 17:11   #6
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

fiecare dupa posibilitati .. totusi unele masini sunt ff. reusite EX: Opel Speedster .
Oricum un Vectra C full option nou te ajunge chiar la 40.000 euro .. deci nici chiar masina saracului nu e ... fiecare marca de masini are variante atat pentru saraci cat si pentru cei cu bani .. asta este parerea mea ...
de exemplu nu putem judeca VW ca are masini pentru saraci ca au golfurile ... au atatea si atatea modele si preturile variaza enorm

Cum am zis fiecare dupa posibilitati .. oricum eu intre un VW si un Opel as ramane la ultima varianta ptr. ca piesele sunt mai ieftine ... si design-ul la unele modele mai reusit ... altceva nu pot spune ..VW oricum e marca de marca ... adevarul e ca germanii intodeauna au facut super-masini ... (ma refer la fiabilitate) deci chiar si OPEL care e varianta saracului e masina pe langa alte marci --- LOGAN ca sa nu supar iar pe cineva
__________________
VW Passat 1.9 TDI
Nissan 350Z
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 16-02-05, 22:40   #7
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"HolySoul\"
Oricum un Vectra C full option nou te ajunge chiar la 40.000 euro .. deci nici chiar masina saracului nu e ...
Si la banii astia imi trag un S600 sau un 745IL nu o Vectra C daca am ceva materie cenusie ... si daca are 1 an sau 2 in plus si a fost rulata in Germania e mai adevarata decat Vectra C de 10 ori din orice punct de vedere.
In fine ... si eu sunt posesor de Opel ... nu am spus ca sunt nasoale ... ba din contra ... nu te ustura buzunaru asha de rau cand schimbi o piesa ... si nu schimbi piesele ca la Dacia ...
Dar am vrut sa fac o mica paralela asupra sumei de 40.000 Euro de care vorbeai , si sa iti ofer alternative.
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline   Reply With Quote
Old 17-02-05, 13:21   #8
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

daca as avea banii aia cu siguranta n-as mai ramane la opel ... imi plac mult prea mult mertzurile

Vorbeam asa de cat ajunge un Vectra C full option .. ca am intrat la ei pe site si mi-am configurat una acolo un GTS V6 si am pus tot ce-am gasit pe ea ... si cand am vazut pretu la urma mi-a venit rau nu alta ...


Oricum decat LOGAN sau Cielo consider ca mai bine un Opel SH .Adevaru e ca in pretu asta nu ai multe optiuni
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 18-02-05, 00:07   #9
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

am un opel kadett gsi si sunt foarte multumit de el opel power!!!
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 20-02-05, 22:53   #10
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

catalin dai si tu niste detalii despre opelasu tau ?
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 21-02-05, 03:04   #11
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

poi masina am luato de aici acuam 3 luni pt romania am lasato la prietena mea..vreau sa zic ca mam dat cu bmw 530 d si pana la 180 eram in fata lui!! am facut praf un audi 100 2,8 174 cp,bmw e 46 320 d manual si automatic bmw e36 320 150 cp na avut nici o sansa!! si masina este stock!! opel power!! nu ma asteptam sa mearga asa de bine masina poate la toamna imi iau un gsi 16v intradevar au o singura slabiciune caroseria rugina....dar motorul nici sa vrei nu poti sal strici si pot sa zic ca am mers uin ultimul hal cu masina si pe camp....nai vrea sa sti ce am facut cu ea si nu sa stricat nimica....merge ca un ceas elvetian
__________________
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 22-02-05, 23:16   #12
Xdriver

Stage 5
 
Xdriver's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 930
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[CSR]
[Opel]
[Old School Cars]
[FORD]
Default salut

Si eu sunt fericitul posesor al unui Opel Ascona C si sunt fffffff multumit de el.
Xdriver is offline   Reply With Quote
Old 23-02-05, 10:14   #13
cioli17

Stage 5
 
cioli17's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,482
Member of:
[Moderators]
[RR]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"catalin rs4\"
poi masina am luato de aici acuam 3 luni pt romania am lasato la prietena mea..vreau sa zic ca mam dat cu bmw 530 d si pana la 180 eram in fata lui!! am facut praf un audi 100 2,8 174 cp,bmw e 46 320 d manual si automatic bmw e36 320 150 cp na avut nici o sansa!! si masina este stock!! opel power!! nu ma asteptam sa mearga asa de bine masina poate la toamna imi iau un gsi 16v intradevar au o singura slabiciune caroseria rugina....dar motorul nici sa vrei nu poti sal strici si pot sa zic ca am mers uin ultimul hal cu masina si pe camp....nai vrea sa sti ce am facut cu ea si nu sa stricat nimica....merge ca un ceas elvetian
credeyi-l ca nu minte , mere belea masina , cata la anu imi iau permis , imi dai si mie o tura sa ma dau ce iel ?
oricum . Bodea poate are cutie automata sau nu are el nici o treaba cu masiniile , ca altfel nu imi imaginez cu de l-ai facut ...
oricum , nu cred ca masina aia are numa 115 cai :P
cioli17 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-05, 11:02   #14
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

bmw fan poi intreabal pe bodea si pe furdui ca cu ei mam dat timp de 2 saptamani mai mereu nici mie numi venea sa cred...intradevar sa sti ca cu cutie automata ii fura mult din plecare..da ma iti dau sa mergi cu ea..nici o problema..
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-05, 22:25   #15
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

opelurile dupa mine is mai proaste ca interior , caroserie , etc ...
da la motor nu cred ca sunt asha \"slabe\" precum cred altii
OPEL POWER !
HolySoul is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -