Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-07, 15:45   #1
uzzidevill

Stock
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2
Exclamation Opel Calibra 4x4!!!Ajutati`ma!!!

cer si eu sfatul vostru la o problema destul de delicata...am un opel calibra 4x4 turbo 16v c20....6 trepte...tractiune integrala...merge si functioneaza ireprosabil...nu demult am schimbat la ea tot...bucse,cap planetara,ulei,filtre.etc.
dar imi sta totusi in continuare aprins becul de la TRactiune in bord....am fost la tester cu ea la opel...si mi`au zis ca este dus un electromagnet care trebuie schimbat...dar cand aveam capul la planetara "frecat"..si faceam cate un viraj dreapta se stingea becul din bord...acum am pus capul nou si cand colo...becul este tot aprins la bord...sunt disperat!!!!!!ajutati`ma va rog frumos
Multumesc ptr intelegere!!!
uzzidevill is offline   Reply With Quote
Old 19-03-07, 11:44   #2
geti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,121
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Calibra 4x4!!!Ajutati`ma!!!

daca nu sunt indiscret ce nr de inmatriculare si ce culoare are masina.Ca sa nu fiu off topic,de obicei Testerul nu minte decat daca vrea mecanicul.Avand in vedere ca problema ta exista inainte de a schimba articulatia,faptul ca acum sta permanent aprins e doar o coincidenta.Parerea mea ca e necesar sa remediez problema acum cat e in stare incipienta,sa nu cumva sa se agraveze(verifica,cutia de transfer).Succes
geti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -