Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-12, 10:38   #1
me_maxis

Stage 4
 
me_maxis's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 226
Default etrier astra f caravan blocat

am schimbat pompa de frana si acum etrieru dreapta fata este blocat cum il deblochez sau mai bn pun altul?
oare se potriveste de pe un opel la fel ca asta doar ca este pe benzina ?
astept sfaturi
me_maxis is offline   Reply With Quote
Old 22-05-12, 09:59   #2
djrooney

Stage 5
 
djrooney's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 605
Default Re: etrier astra f caravan blocat

Salut exact problema ta am intalnit-o la un bmw e46,pe partea dreapta fata a ramas etrieru blocat dar era asa rau blocat ca in 5 km se inrosea discul.La el a ramas blocat din cauza mizeriei din lichidul de frana,si in general se poate rezolva,eu iti recomand sa desfaci tot etrierul sa il dai jos sa il desfaci pe bucati sa il cureti bine bine,sa cureti si pistonasul si dupa nu o sa ai probleme.Si ca sa poti sa il dai jos daca zici ca e blocat pe disc fa o parghie intre etrier si disc(dar vezi sa nu strici discul).Succes
__________________
Auto Mil Comercializeaza : Echipamente de diagnoza(testere,interfete diagnoza,programatoare,modificare km etc.)
Piese auto OEM si Aftermarket, Uleiuri,Acumulatori,Accesorii de iluminat,Leduri

Efectuam

Diagnoza auto,Reparatii electrice,Stergere Crash Airbag,Modificare KM,Rescriere Imobilizator,Radio/cd decoder
0722263565/0766915498

BMW 318i e46 Facelift
Mercedes C180
Ex:E46 318i 2000 NFL
djrooney is offline   Reply With Quote
Old 22-05-12, 19:08   #3
me_maxis

Stage 4
 
me_maxis's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 226
Default Re: etrier astra f caravan blocat

super multam de sfat asta fac imediat ce am timp masina e a lu varamea dar eu pun diagnostice si tratez reparatiile care tin de mine,restul(tot eu o duc) la mecanic
me_maxis is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -