Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 11-05-12, 21:19   #1
me_maxis

Stage 4
 
me_maxis's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 226
Default probleme frana astra f caravan urgent

cine ma poate ajuta cu un sfat? am schimbat placutele la un astra f caravan si acum nu am frane la prima peda tine putin dar daca fac 2-3 pedale devine f elastica si fara pic de frana am incercat sa aerisesc pe stanga fata e perfect dar pe dreapta abia daca ese lichid cat sa se ude etrieru daca stie careva ce problema este va rog datimi si mie un sfat masina este 1,700 diesel din 94
me_maxis is offline   Reply With Quote
Old 13-05-12, 07:44   #2
me_maxis

Stage 4
 
me_maxis's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 226
Default Re: probleme frana astra f caravan urgent

Quote:
Originally Posted by me_maxis View Post
cine ma poate ajuta cu un sfat? am schimbat placutele la un astra f caravan si acum nu am frane la prima peda tine putin dar daca fac 2-3 pedale devine f elastica si fara pic de frana am incercat sa aerisesc pe stanga fata e perfect dar pe dreapta abia daca ese lichid cat sa se ude etrieru daca stie careva ce problema este va rog datimi si mie un sfat masina este 1,700 diesel din 94
Am rezolvat cu franele, sa va povestesc si voua ce am facut ca sa va ajut in cazul in care patiti la fel. deci masina asta nu avea frane nici inainte de a scimba placutele dar am schimbat placutele frana deloc foarte putin la prima peda apoi pedaua se facea foarte elastica dupa muuuulte incercari de aerisire am constatat ca 2 dintre roti pe diagonala abia daca dadaeau lichid cat sa se ude aerisitoru si am ajuns la concluzia ca tre sa ajung la un mecanic. am ajuns dupa cateva incercari de aerisire cu aparat de aer imi zice ca pompa asta cu circuit dublu nu mai functioneaza decat pe un circuit deci schimb pomba care costa 210 lei + 50 de lei mana de lucru
me_maxis is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -