Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Zona tehnica Opel

Zona tehnica Opel Zona tehnica, secrete, tips&tricks Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 04-09-10, 14:13   #1
CT 23 CMY

Stage 3
 
CT 23 CMY's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 138
Default Probleme impuls butoane geamuri(modul confort)

salutare.am un astra bertone din 2001 ( z18xe ) si nu imi merge impulsu la geamuri decat pe coborare,am scos borna,am calibrat geamurile,la fel face,am inversat butoanele cu un alt astra g,pe cealalta masina merg(am crezut ca e de la butoane).nici nu cheia rasucita pe inchis nu le ridica........nu ma deranjeaza foarte tare,dar vreau sa-mi montez o alarma si nu as vrea sa-mi pun un modul suplimentar sa-mi ridice geamurile(daca exista deja unu)...... am fost la un electrician si mi-a zis ca problema cu ridicatu pe impuls a geamului este din calculatoru de mod confort........ se afla sub panoul de sigurante.......trebui dat jos si vazut ce s-a ars........reparatia poate ajunge si la 7-8 mil........ s-a mai lovit cineva de problema asta?........ nu imi pot monta alarma pana nu remediez problema asta......ca daca imi pune un modul suplimentar de ridicare geamuri,trebui sa-l anuleze pe cel al masinii si atunci la deschidere si inchiderea usii nu o sa mai culiseze geamul 1 cm,nemaiputand inchide sau deschide usa..............multumesc
CT 23 CMY is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -