Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-07, 18:57   #1
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default lipsa curent rampa injectoare

nu da curent pe injectoare. adica, uneori da, alteori nu. cand porneshte. merge frumos. cam vreo 10 min. dupa care se opreshte shi gata. nu mai e kip s-o porneshti. daca ii dau a doua zi, am shanse mari sa porneasca iar. nu totdeauna da', porneshte. dupa care iar ramane fara curent pe injectoare. nush dk are vreo leg cu temp motorului, ar putea fi doar intamplare. kiar nu am idee. heeeeeelp! please!
__________________
From WTF to DIY to OMG
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 22:23   #2
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default Re: lipsa curent rampa injectoare

ar trebui skimbat prima data releul injectoarelor
si apoi firele sa nu fie ciupite /stranse pe undeva si la vibratii sa faca scurt
codrin44 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-07, 22:41   #3
panaitescud

Stage 5
 
panaitescud's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,158
Member of:
[FORD]
Default Re: lipsa curent rampa injectoare

esti sigur ca este din lipsa de curent ???
panaitescud is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 14:03   #4
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: lipsa curent rampa injectoare

pai nu shtiu exact care e cauza da' efectu asta e: un vine curent la injectoare..nu le deskide. benzina e pe rampa. releu nu e, l-am verificat..alte idei? pls! e enervanta treaba rau!
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 14:33   #5
panaitescud

Stage 5
 
panaitescud's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,158
Member of:
[FORD]
Default Re: lipsa curent rampa injectoare

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
nu da curent pe injectoare. adica, uneori da, alteori nu. cand porneshte. merge frumos. cam vreo 10 min. dupa care se opreshte shi gata. nu mai e kip s-o porneshti. daca ii dau a doua zi, am shanse mari sa porneasca iar. nu totdeauna da', porneshte. dupa care iar ramane fara curent pe injectoare. nush dk are vreo leg cu temp motorului, ar putea fi doar intamplare. kiar nu am idee. heeeeeelp! please!
verifica si pompa de benzina ..poate nu baga mereu sau cat trebuie..
panaitescud is offline   Reply With Quote
Old 14-12-07, 10:25   #6
bogdangepeto

Stage 4
 
bogdangepeto's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 232
Member of:
[FORD]
Smile Re: lipsa curent rampa injectoare

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
pai nu shtiu exact care e cauza da' efectu asta e: un vine curent la injectoare..nu le deskide. benzina e pe rampa. releu nu e, l-am verificat..alte idei? pls! e enervanta treaba rau!
eu aveam aceeas prob la un ford escort 1,6 16v pornea si s oprea singura ,daca ii dadeam in 3000 4000 de ture s oprea motorul in mers adica facea un fel de frana de motor,am scimbat 3 relee care raspundeau de motor si la fel facea ,pana ce m am enervat si am dat din greseala mai tare cu piciorul sub tabloul de sigurante in stanga jos ,adica in stanga ambreajului.E acolo eu am un buton care in caz de accident sare si opreste benzina si curentul pe motor,la mine nu mai facea contact asa bine si de la vibratii nu mai facea contact asa bine.Si pe loc s oprea tot dupa un anumit timp asa ca este posibil s ai si tu un intrerupator nesimtitBafta
bogdangepeto is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -