Quote:
Originally Posted by mistreku
pai nu shtiu exact care e cauza da' efectu asta e: un vine curent la injectoare..nu le deskide. benzina e pe rampa. releu nu e, l-am verificat..alte idei? pls! e enervanta treaba rau!
|
eu aveam aceeas prob la un ford escort 1,6 16v pornea si s oprea singura ,daca ii dadeam in 3000 4000 de ture s oprea motorul in mers adica facea un fel de frana de motor,am scimbat 3 relee care raspundeau de motor si la fel facea ,pana ce m am enervat si am dat din greseala mai tare cu piciorul sub tabloul de sigurante in stanga jos ,adica in stanga ambreajului.E acolo eu am un buton care in caz de accident sare si opreste benzina si curentul pe motor,la mine nu mai facea contact asa bine si de la vibratii nu mai facea contact asa bine.Si pe loc s oprea tot dupa un anumit timp asa ca este posibil s ai si tu un intrerupator nesimtit

Bafta