Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   lipsa curent rampa injectoare (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/59361-lipsa-curent-rampa-injectoare.html)

mistreku 06-12-07 18:57

lipsa curent rampa injectoare
 
nu da curent pe injectoare. adica, uneori da, alteori nu. cand porneshte. merge frumos. cam vreo 10 min. dupa care se opreshte shi gata. nu mai e kip s-o porneshti. daca ii dau a doua zi, am shanse mari sa porneasca iar. nu totdeauna da', porneshte. dupa care iar ramane fara curent pe injectoare. nush dk are vreo leg cu temp motorului, ar putea fi doar intamplare. kiar nu am idee. heeeeeelp! please!

codrin44 08-12-07 22:23

Re: lipsa curent rampa injectoare
 
ar trebui skimbat prima data releul injectoarelor
si apoi firele sa nu fie ciupite /stranse pe undeva si la vibratii sa faca scurt

panaitescud 08-12-07 22:41

Re: lipsa curent rampa injectoare
 
esti sigur ca este din lipsa de curent ???

mistreku 09-12-07 14:03

Re: lipsa curent rampa injectoare
 
pai nu shtiu exact care e cauza da' efectu asta e: un vine curent la injectoare..nu le deskide. benzina e pe rampa. releu nu e, l-am verificat..alte idei? pls! e enervanta treaba rau!

panaitescud 09-12-07 14:33

Re: lipsa curent rampa injectoare
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 1233354)
nu da curent pe injectoare. adica, uneori da, alteori nu. cand porneshte. merge frumos. cam vreo 10 min. dupa care se opreshte shi gata. nu mai e kip s-o porneshti. daca ii dau a doua zi, am shanse mari sa porneasca iar. nu totdeauna da', porneshte. dupa care iar ramane fara curent pe injectoare. nush dk are vreo leg cu temp motorului, ar putea fi doar intamplare. kiar nu am idee. heeeeeelp! please!

verifica si pompa de benzina ..poate nu baga mereu sau cat trebuie..

bogdangepeto 14-12-07 10:25

Re: lipsa curent rampa injectoare
 
Quote:

Originally Posted by mistreku (Post 1237823)
pai nu shtiu exact care e cauza da' efectu asta e: un vine curent la injectoare..nu le deskide. benzina e pe rampa. releu nu e, l-am verificat..alte idei? pls! e enervanta treaba rau!

eu aveam aceeas prob la un ford escort 1,6 16v pornea si s oprea singura ,daca ii dadeam in 3000 4000 de ture s oprea motorul in mers adica facea un fel de frana de motor,am scimbat 3 relee care raspundeau de motor si la fel facea ,pana ce m am enervat si am dat din greseala mai tare cu piciorul sub tabloul de sigurante in stanga jos ,adica in stanga ambreajului.E acolo eu am un buton care in caz de accident sare si opreste benzina si curentul pe motor,la mine nu mai facea contact asa bine si de la vibratii nu mai facea contact asa bine.Si pe loc s oprea tot dupa un anumit timp asa ca este posibil s ai si tu un intrerupator nesimtit;)Bafta


All times are GMT +2. The time now is 03:02.

- Copyright 2026 4Tuning