![]() |
lipsa curent rampa injectoare
nu da curent pe injectoare. adica, uneori da, alteori nu. cand porneshte. merge frumos. cam vreo 10 min. dupa care se opreshte shi gata. nu mai e kip s-o porneshti. daca ii dau a doua zi, am shanse mari sa porneasca iar. nu totdeauna da', porneshte. dupa care iar ramane fara curent pe injectoare. nush dk are vreo leg cu temp motorului, ar putea fi doar intamplare. kiar nu am idee. heeeeeelp! please!
|
Re: lipsa curent rampa injectoare
ar trebui skimbat prima data releul injectoarelor
si apoi firele sa nu fie ciupite /stranse pe undeva si la vibratii sa faca scurt |
Re: lipsa curent rampa injectoare
esti sigur ca este din lipsa de curent ???
|
Re: lipsa curent rampa injectoare
pai nu shtiu exact care e cauza da' efectu asta e: un vine curent la injectoare..nu le deskide. benzina e pe rampa. releu nu e, l-am verificat..alte idei? pls! e enervanta treaba rau!
|
Re: lipsa curent rampa injectoare
Quote:
|
Re: lipsa curent rampa injectoare
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:02. |
- Copyright 2026 4Tuning