Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-07, 20:25   #1
Alexxx22

Stage 1
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 22
Question mondeo2007 vs. passat vs. octavia

Ce ati alege? si de ce? care sunt diferentele?
Alexxx22 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-07, 20:03   #2
tiby120

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 445
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: mondeo2007 vs. passat vs. octavia

eu as alege mondeo pentru ca este mai nou in primul rand, beneficiaza de tehnologie mai noua, are o forma mai dinamica si sportiva decat celelalte, se tine ma bine pe drum din cate stiu, este mai ieftina decat un passat parca, si decat o octavia, are interiorul ala care ma innebuneste
tiby120 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-07, 10:53   #3
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: mondeo2007 vs. passat vs. octavia

Mondeo deja a depasit pasatul.Daca la cel vechi(mondeo)unii isi mai puneau unele semne de intrebare in legatuira cu care ste mai bun noul mondeo depaseste pasatul nou.De ce?Motorizarea este mai noua fata de vag care au inca motoarele vechi tdi.Suspensia la ford spate este independenta punct in pluis fata de passat privind stabilitatea masinii.Dotarile noului mondeo sunt mai bogate decat la passat asta poti sa vezi si tu comparand dotarile de pe siteuri-le oficiale.Interiorul noului mondeo arata mult mai bine decat interiorul pasatului.In ceea ce priveste octavia aceasta este un passat mai ieftin(alta caroserie in rest e identica cu pasatul sau golf 5 poate gresesc).Deci noul mondeo este peste cele doua fara discutii si toata lumea(mai putin posesorii de tdi-ur)recunoaste acest lucru.Si sa stii ca eu nu am mondeo(am avut in trecut)
__________________
merg ca melcul cu casa dupa mine
HOT is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 13:29   #4
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,342
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: mondeo2007 vs. passat vs. octavia

ma HOT numa tapenii zici
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 13:32   #5
tiby120

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 445
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: mondeo2007 vs. passat vs. octavia

Quote:
Originally Posted by JunKer_hP View Post
ma HOT numa tapenii zici
de ce zice tampenii??
tiby120 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -