Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   mondeo2007 vs. passat vs. octavia (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/55823-mondeo2007-vs-passat-vs-octavia.html)

Alexxx22 29-10-07 20:25

mondeo2007 vs. passat vs. octavia
 
Ce ati alege? si de ce? care sunt diferentele?

tiby120 31-10-07 20:03

Re: mondeo2007 vs. passat vs. octavia
 
eu as alege mondeo pentru ca este mai nou in primul rand, beneficiaza de tehnologie mai noua, are o forma mai dinamica si sportiva decat celelalte, se tine ma bine pe drum din cate stiu, este mai ieftina decat un passat parca, si decat o octavia, are interiorul ala care ma innebuneste

HOT 01-11-07 10:53

Re: mondeo2007 vs. passat vs. octavia
 
Mondeo deja a depasit pasatul.Daca la cel vechi(mondeo)unii isi mai puneau unele semne de intrebare in legatuira cu care ste mai bun noul mondeo depaseste pasatul nou.De ce?Motorizarea este mai noua fata de vag care au inca motoarele vechi tdi.Suspensia la ford spate este independenta punct in pluis fata de passat privind stabilitatea masinii.Dotarile noului mondeo sunt mai bogate decat la passat asta poti sa vezi si tu comparand dotarile de pe siteuri-le oficiale.Interiorul noului mondeo arata mult mai bine decat interiorul pasatului.In ceea ce priveste octavia aceasta este un passat mai ieftin(alta caroserie in rest e identica cu pasatul sau golf 5 poate gresesc).Deci noul mondeo este peste cele doua fara discutii si toata lumea(mai putin posesorii de tdi-ur)recunoaste acest lucru.Si sa stii ca eu nu am mondeo(am avut in trecut)

JunKer_hP 31-12-07 13:29

Re: mondeo2007 vs. passat vs. octavia
 
ma HOT numa tapenii zici

tiby120 31-12-07 13:32

Re: mondeo2007 vs. passat vs. octavia
 
Quote:

Originally Posted by JunKer_hP (Post 1269337)
ma HOT numa tapenii zici

de ce zice tampenii?:-??


All times are GMT +2. The time now is 13:07.

- Copyright 2026 4Tuning