Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-16, 00:03   #1
ionut192

Stock
 
Join Date: Oct 2016
Posts: 6
Default Focus 2 109hp

Chiar asa pacatoase sunt motoarele astea? Vreau sa imi cumpar un ford focus(e masina pe care mi-am dorit-o de cand am luat permisul) insa traind in Romania nu pot spune ca am foarte multi bani, asa ca varianta de compromis ar fi cel de 109hp cu celebrul filtru de particule, deoarece, ala de 90cp, e cu vreo 1000e mai scump, bani pe care nu-i am acum.
Lumea se plange despre orice masina si daca ar fi dupa internet nu mi-as cumpara nici o masina insa am zis sa va intreb pe voi pasionati de astfel de masini daca e adevarat ce se spune despre ele?
Plus de asta, pe langa acel filtru de particule, care hai sa zicem ca la urma, urmei se anuleaza, mai au si alte defecte dupa care ar trebui sa ma uit? Multumesc anticipat!
ionut192 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-17, 20:51   #2
solei

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 4
Default Re: Focus 2 109hp

salutare,

sunt posesorul uni FF2 break,109 cai(2007) si vreau sa spun ca sunt multimit de acesta.consumul...ca toate 6-6.5 in oras si afara max. 5(~130 km/h).
masina este CLIPPER cu dotari standard si nu am avut nici o problema cu aceasta pana acum si am 175.000 km, cumparata de la 130.000km.
in legatura cu filtrul de particule, pentru intretinere mi-a fost recomandat sa schimb vitezele dupa 3.000 ture sa nu se infunde acesta, fiind masina diesel eu merg cu ea mai turata.

singura recomandare este sa fi foarte atent de la cine o cumperi, in acest moment nu prea gasesti masini aduse din Germania sub 230.000 km, reali!!!
solei is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -