Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-15, 13:21   #1
steli1981

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 1
Default Probleme inchidere centralizata ford focus,nu functioneaza decat la cald

Buna....detin un ford focus combi ,an fabricatie 2001 motor 1.4,am urmatoarea problema :inchiderea centralizata nu imi functioneaza decat in timpul zilei cand este cald....dimineata s-au seara nu functioneaza ....nu merge decat daca deschid individual cu cheia fiecare usa,dar portbagajul nu pot sa il deschid de la butonul de comanda......
Inchiderea nu o am pe telecomanda doar cu cheia......Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi....

Va multumesc!!!
steli1981 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-15, 17:08   #2
Stoica F.

Stock
 
Join Date: Jul 2015
Posts: 2
Default Re: Probleme inchidere centralizata ford focus,nu functioneaza decat la cald

Quote:
Originally Posted by steli1981 View Post
Buna....detin un ford focus combi ,an fabricatie 2001 motor 1.4,am urmatoarea problema :inchiderea centralizata nu imi functioneaza decat in timpul zilei cand este cald....dimineata s-au seara nu functioneaza ....nu merge decat daca deschid individual cu cheia fiecare usa,dar portbagajul nu pot sa il deschid de la butonul de comanda......
Inchiderea nu o am pe telecomanda doar cu cheia......Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi....

Va multumesc!!!
salut! actuatoarele usilor posibil sunt uzate si nu mai au ungere. de aceea e posibil sa ti se deschida la cald si la rece nu.
Stoica F. is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -