Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Alte discutii Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-13, 21:37   #1
alexintegru

Stock
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 3
Talking Sfat achizitionare Ford Mondeo Ghia din 2001-2002 - 1,8 16v

Sault as vrea sa achizitionez un Ford Mondeo Ghia din 2001-2002 - 1,8 16v dar am o retinere in legatura cu intretinerea masinii ca si costuri ma refer la reprezentanta sau orice service daca puteti aproxima deasemenea ati putea sa imi dati si niste consumuri pentru acest tip de motor ! Multumesc anticipat ....

Last edited by NWZeu; 14-10-13 at 17:41.
alexintegru is offline   Reply With Quote
Old 07-01-14, 18:56   #2
SorinJadaneantu

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 5
Default Re: Sfat achizitionare Ford Mondeo Ghia din 2001-2002 - 1,8 16v

Quote:
Originally Posted by alexintegru View Post
Sault as vrea sa achizitionez un Ford Mondeo Ghia din 2001-2002 - 1,8 16v dar am o retinere in legatura cu intretinerea masinii ca si costuri ma refer la reprezentanta sau orice service daca puteti aproxima deasemenea ati putea sa imi dati si niste consumuri pentru acest tip de motor ! Multumesc anticipat ....
Salut,

Eu am un modeo de 2.0 16V din 2001, o am de 5 ani si merge brici masina, o masina BUNA, la directie foarte buna am schimbat doar bieletele.


Bafta
SorinJadaneantu is offline   Reply With Quote
Old 08-01-14, 19:28   #3
alexintegru

Stock
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 3
Talking Re: Sfat achizitionare Ford Mondeo Ghia din 2001-2002 - 1,8 16v

am cumparat-o deja merge ca unsa un set de bujii ai mai trebuie si se rezolva spt asta ....e super ca masina singurul incovenient consumul cam maricel dar nu exagerat !
alexintegru is offline   Reply With Quote
Old 08-01-14, 20:45   #4
SorinJadaneantu

Stock
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 5
Default Re: Sfat achizitionare Ford Mondeo Ghia din 2001-2002 - 1,8 16v

Quote:
Originally Posted by alexintegru View Post
am cumparat-o deja merge ca unsa un set de bujii ai mai trebuie si se rezolva spt asta ....e super ca masina singurul incovenient consumul cam maricel dar nu exagerat !
Sa a-i parte de ea, un ulei bun si benzina(fara LUKOIL,ARAL sau GAZPROM)
SorinJadaneantu is offline   Reply With Quote
Old 09-01-14, 10:09   #5
alexintegru

Stock
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 3
Default Re: Sfat achizitionare Ford Mondeo Ghia din 2001-2002 - 1,8 16v

ulei are ...benzina luky niciodata ) !
alexintegru is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -