Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 14-12-14, 18:49   #1
kakzmarek

Stock
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 9
Default Probleme alternator ford focus 1,8tdci

Salutare, detin un ford focus 1,8 tdci fabricat in 2004 si acum 9 luni am avut probleme cu alternatorul simptomul a fost ca nu mai incarca bateria, am demontat alternatorul si lam dus la un atelier unde sa remediat problema a functionat perfect pana acuma cand am constatat aceleasi simptome sa descarcat bateria in timp ce functioneaza motorul. Bateria o am de 3 ani si jumatate, si e de 74 amp, Rombat, inainte sa cumpar un alternator nou as dori sa elimin problemele care cauzeaza defectiunea, sau poate reparatia lui nu a dat randament si trebuia sa il inlocuiesc de la bun inceput cu unul nou, va multumesc si astept cu nerabdare parerile voastre.
kakzmarek is offline   Reply With Quote
Old 16-12-14, 17:55   #2
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Probleme alternator ford focus 1,8tdci

sunt 2 lucruri simple de facut .... masori alternatorul in sarcina si vezi valorile, daca ele sunt ok masori bateria si vezi ce valori are ea, in una dintre masuratori vei gasi problema!
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -