Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-14, 14:20   #1
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Auto-test Ford Focus Mk1 2002 1.6 benzina

Mi s-a spus ca facand acel test cu butonul de resetare kilometri la "trip" imi indica si temperatura pe admisie. Tin apasat butonul de resetare, pun contactul si masina incepe sa isi faca testul (prima faza e cea de verificare a ceasurilor, cand le duce pana la capat pe toate). Daca stie cineva, il rog sa imi spuna si mie la a cata pozitie imi afiseaza temperatura pe admisie, si ce trebuie sa imi apara pe display. Motivul este ca am montat un filtru de aer conic K&N si vreau sa vad daca merita sau e mai rau, adica daca imi intra aer mai cald decat ar fi normal. Si inca ceva: daca stie cineva care sunt valorile intre care trebuie sa fie temperatura pe admisie la masina mea (motor 1.6 Zetec). Multumesc anticipat. Numai bine.
__________________
Real car guys respect other car guys !
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 09-01-15, 20:34   #2
davidbeckham

Stock
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1
Default Re: Auto-test Ford Focus Mk1 2002 1.6 benzina

Salut! imi cer scuze ca intreb cu totul altceva...dar am si eu o problema ...am un for focus 1.6 16v din 2002 si dupa ce am schimbat un bec mi s-a aburit farul. Stii vreo solutie pentru a-l readuce la normal si pentru a nu se mai aburii?
Multumesc!
davidbeckham is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -