Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-13, 22:01   #1
Crystiano8

Stage 3
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 92
Default Transmission Malfunction

Salutare colegilor de pe forum
Din pacate revin si eu cu o problema la care sper sa primesc si un raspuns, am un Ford Focus 1.6 TDCI 109 cp din 2007 cu cutie automata si mi-a aparut cam acum o saptamana urmatorul mesaj in BC "TRANSMISSION MALFUNCTION" si de aici problema este ca nu pleaca masina de pe loc, decat la peste 3000 RPM si ajunge la viteza de 40 km/h mai mult nu urca,incepand cu a 2-a zi timp de-o saptamana nu am avut probleme a mers normal , dar azi cand sa plec dimineata mi-a aparut iar si nici nu a mai disparut, ca acum o saptamana. Am dus-o la tester si mi-a gasit 2 errori Convertizor si senzor turatie cutie.
Intrebarea mea este daca i sa mai intamplat/intalint cuiva aceasta erroare si ce a rezolvat?
Crystiano8 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-13, 22:38   #2
Reme
Colectionar Machete

Stage 5
 
Reme's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 13,704
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Colectionar Machete]
[RENAULT]
Default Re: Transmission Malfunction

din cate observ, ai probleme destul de mari cu cutie de viteze. Sincer fiind o cutie de viteze automata nu iti recoamnd orice service auto, fiind o cutie "sensibila" si pretentiasa. Recomand Gold Auto, fostul Romcar de pe Str. Actiunii nr.48. Contacteaza-ma pe pm pt mai multe date daca esti interesat.
__________________
Reme is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -