Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-12, 21:08   #1
lotibiro

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 6
Default ford focus

Buna am un ford focus din 1999 de iarna trecuta nu mai imi merge inchiderea centralizata nu stiu ce sa intamplat era inghetat si cand am bagat cheia sa deschid usa nu sa deschis numa usa in care am bagat cheia daca stiti ce ar putea fi va rog sa imi trimiteti raspunsul va rog frumos.
lotibiro is offline   Reply With Quote
Old 15-12-12, 09:17   #2
valentin16

Stage 5
 
valentin16's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 328
Member of:
[FORD]
Default Re: ford focus

este problema se pare cel mai des intalnita la focus,mai ales pe timp de iarna.
pentru a evita pe viitor astfel de surprize dar si pentru ca masina este an de fabr. 1999....ar fi indicat sa se demonteze panourile usilor...si sa se faca o curatare a sistemului de inchidere centralizata.(cu timpul,in interiorul usilor se strange destul praf,care cumulat cu umezeala+temperaturi cu mult sub 0 grade C,duc la blocarea sistemului)
de asemenea si bateria din cheia de acces a masinii trebuie inlocuita...si la acel moment se curata si contactele din interior.


Sa auzim de bine.
valentin16 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-12, 17:39   #3
Lyn93

Stage 1
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 18
Default Re: ford focus

Pt a monta instalatie GPL pe masina trebuie sa imi cumpar eu instalatie si mi'o pun ce'i de la RAR sau au ei acolo si instalatii?
Lyn93 is offline   Reply With Quote
Old 15-12-12, 20:23   #4
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default Re: ford focus

La RAR nu-ti monteaza instalatie GPL, te duci cu ea montata de un service acreditat si pe urma cu actele si instalatia functionala mergi la RAR pt omologare.
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 08-10-14, 19:49   #5
andrei_2014

Stock
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 1
Default Re: ford focus

buna.am si eu un ford focus 1.6 tdci 110 hp din 2006 si as vrea sa stiu din ce cauza intrerupe atunci cand motorul este rece si incerc sa il accelerez
andrei_2014 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -