Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 24-03-10, 23:50   #1
04DCO

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 29
Default Diverse - coduri culoare, specificatii tehnice etc

.................................................. .................................................. .......
In al doilea rind niciodata Zetec S EFI nu o sa fie identic cu Zetec SE SFI.
http://www.burtonpower.com/technical_1/zetec_se.aspx
In al treilea rind 4TUNING o sa beneficieze de codurile de culoare complete folosite de Ford.
In al cincilea rind Etis-ul ca si Microcatul este varza in ceea ce priveste Ford Focus 1,1600cc,16v,motor Zetec SE,in Europa de est.
In al saselea rind codul culorii K2-2001-Germania nu o sa fie magnum grey sau 2MWEWWA-cum cred cei din club ford sau reprezentanta,ci cu totul diferit,si anume:
MITTERNACHTS BLAU-EFECT Y-COD KRYE.
Attached Files
File Type: pdf FORD EUROPE Color Information.pdf (602.9 KB, 619 views)

Last edited by NWZeu; 30-11-10 at 12:55.
04DCO is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 09:13   #2
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Mesaj pentru cei din Club Ford (reclamatii)

Salut si multumim pentru detaliile aduse, cu cat mai multe cu atat mai bine, comunitatea FORD e mare si acceseaza mai multe forumuri asa ca sunt multe persoane interesate de aceste subiecte!

Rugamintea e sa NU trasnformam acest forum si acest thread in zona de "conflict", mai sunt si alti useri cu diferite probleme asemanatoare cu a ta pe care i-am rugat acelasi lucru - sa ne rezumam la disctutii despre auto/tehnic etc si sa lasam flameul intre fomuri (etc) altora sau pe alte forumuri.

Multumesc!
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 29-11-10, 20:13   #3
04DCO

Stage 2
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 29
Default Re: Mesaj pentru cei din Club Ford (reclamatii)

NWZeu-ce pot sa spun-pana la tine nu am mai primit un astfel de raspuns si sincer la momentul respectiv mi-a fost jena sa imi cer si scuze.
Deci ai tot respectul din partea mea,esti un supersuper moderator si credema nu vreau sa te perii,este pur si simplu parerea mea despre tine.
O singura rugaminte am,daca poti sa editezi postul(titlul si primul rand)sau sa-l stergi.
Eram convins inca de cand l-am scris(postul)ca nu merita sa fie bagati toti in aceeasi oala,ife ei incepatori,membri, sau moderatori.
Iti multumesc anticipat,indiferent de decizia ta.
04DCO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -