Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-08, 00:08   #1
BoCox

Stage 4
 
BoCox's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 177
Member of:
[VW]
Default ajutor vopsea polo

salut .. am si eu un polo .. culoarea "shadow blue metallic" si vreau sa spun k mam trezit cu ea zgariata rau .. are cineva idee ce pot face ? mentionez k la polish nu cred k merge k e luat inclusiv chitul acela ..
BoCox is offline   Reply With Quote
Old 02-11-08, 15:24   #2
*-_Speed_-*
VW Driver

Stage 5
 
*-_Speed_-*'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,194
Member of:
[VW]
Default Re: ajutor vopsea polo

Pai daca nu mai iasa la polish....singura solutie este sa vopsesti zona zgariiata :P. Cauta pe cineva profi in ale vopsitului si te duci la un magazin de vopsele si iti prepara ei vopseaua in functie de cum se prezinta vopseaua de pe masina ( cat de arsa este vopseaua), si nu o sa se vada diferente....iar dupa o luna, doua poti sa ii dai si un polish . Si eu am avut ghinionul asta sa o gasesc zgariiata in parcare partea laterala toata....trebuie sa o vopsesc si eu pana nu vine frigu sa nu prinda rugina.
*-_Speed_-* is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 00:28   #3
axy_

Stage 2
 
axy_'s Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 67
Member of:
[VW]
Default Re: ajutor vopsea polo

Quote:
Originally Posted by BoCox View Post
salut .. am si eu un polo .. culoarea "shadow blue metallic" si vreau sa spun k mam trezit cu ea zgariata rau .. are cineva idee ce pot face ? mentionez k la polish nu cred k merge k e luat inclusiv chitul acela ..
Am si eu un polo cu acceasi culoare,am cumparat vopsea preparata la calculator si m-a costat 80 ron 100ml nediluata..poti gasi la reprezentanta la Vw.noroc
axy_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -