Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 28-06-07, 18:22   #16
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Proprietari de vw vento

Quote:
Originally Posted by ErdVento View Post
bzsa
eu nu am din fabrica halogenele dar daca cumpar si yo de la fk cum pot monta??sau de ce am nevoie ca sa functioneze???
eu mi-am mai montat halogene nu la masina asta dar faz ar fi cam astfel nu iti trebuie decat firele trase pana in bord sau unde ai intrerupator si un releu
cam de asta ar fi nevoie
eu am unul acasa complet cu fire intrerupator releu asa am cumparat-o de nou scrie ca e pt opel dar o sa revin cu poze sa ca sa te lamuresc
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 28-06-07, 23:34   #17
paul_ral

Stage 5
 
paul_ral's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,807
Member of:
[VW]
Default Re: Proprietari de vw vento

Vento 1,8i GL geamuri, faruri, proiectoare ceata inclusiv lampa spate, oglinzi electrice incalzite, volan reglabil scaune reglabile 2 directii cu suport lombar, parasolare iluminate si ultima achizitie din SUA suport pahare in consola centrala. Proiecte: instalare MAF si climatronic
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bord.JPG
Views:	466
Size:	514.8 KB
ID:	295036   Click image for larger version

Name:	cupholder.JPG
Views:	312
Size:	462.3 KB
ID:	295037   Click image for larger version

Name:	front.JPG
Views:	316
Size:	684.9 KB
ID:	295038  

Click image for larger version

Name:	interior.JPG
Views:	486
Size:	465.1 KB
ID:	295039  
paul_ral is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 02:30   #18
don_vento

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 23
Default

Quote:
Originally Posted by ErdVento View Post
bzsa
eu nu am din fabrica halogenele dar daca cumpar si yo de la fk cum pot monta??sau de ce am nevoie ca sa functioneze???
mergi la un electrician siti pune langa dezaburire un intrerupator care il leaga la halogene. la fel vreau sa fac si eu.
alta solutie ar fi sa-ti schimbi intrerupatorul cu care aprinzi farurile, dar e mult mai costisitoare si nu cred ca merita.
un electrician bunisor ar trebui sa-ti rezolve problema.
si.......... scuze daca m-am bagat in discutia voastra.

Quote:
Originally Posted by paul_ral View Post
Vento 1,8i GL geamuri, faruri, proiectoare ceata inclusiv lampa spate, oglinzi electrice incalzite, volan reglabil scaune reglabile 2 directii cu suport lombar, parasolare iluminate si ultima achizitie din SUA suport pahare in consola centrala. Proiecte: instalare MAF si climatronic
este motorul de 1,8 benzina de vreo 90 cai? daca da, spune-mi te rog de unde iti iei Clima, cat costa si cum ti-o montezi?

aaaaa
si inca ceva.....
cum pot si eu sa fac rost de un suport de pahare?

Last edited by CJ-01-WOB; 29-06-07 at 03:13.
don_vento is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 09:35   #19
ErdVento

Stage 3
 
ErdVento's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 166
Default Re: Proprietari de vw vento

Si yo vreau suport pahar.....................!!!!!stiam ca la modelele din sua e din fabrica dar noi cum putea face rost de ea??
ErdVento is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 13:32   #20
ErdVento

Stage 3
 
ErdVento's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 166
Default Re: Proprietari de vw vento

Poze.....
VW Vento CLX 1.8 75CP
airbag,trapa,faruri elect.,inch. centr.,alarma,geamuri spate fumurii -->fabrica!
+ Sony MP3
Inca nimik tuning dar sunt planuri...jante(vara asta),ceasuri plasma si becurile de la bord schimbate pe rosu dupa astea mai vedem cum stam cu banii!!!
Putin murdar masinuta dar e programata deja la spalatorie....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0396.JPG
Views:	200
Size:	226.6 KB
ID:	295326   Click image for larger version

Name:	IMG_0397.JPG
Views:	190
Size:	222.7 KB
ID:	295327   Click image for larger version

Name:	IMG_0401.JPG
Views:	251
Size:	222.9 KB
ID:	295328  

Click image for larger version

Name:	IMG_0403.JPG
Views:	393
Size:	225.7 KB
ID:	295329  
__________________
ErdVento is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 14:39   #21
paul_ral

Stage 5
 
paul_ral's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,807
Member of:
[VW]
Default Re: Proprietari de vw vento

@don_vento Am motorul de 90 cai, tip ABS. Partea de climatronic am gasit-o, mai am partea legata de compresor si conducte. Vreau sa iau una neinmatriculata cu aer pt transplant

@ErdVento cu tot cu shipping si comision expediere bani a fost 80 ron. E cam multisor dar a fost deajuns sa vars odata cafeaua si am zis ca merita banii. Am mai luat stopuri spate(4 buc) total 20$ la care mai adaug transportul +taxe. Am in plan si altele, am gasit cu 100$ cruise controlul, dar lipseste pedala de acceleratie pe care a pus-o la un proiect de-al lui
paul_ral is offline   Reply With Quote
Old 29-06-07, 16:39   #22
ErdVento

Stage 3
 
ErdVento's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 166
Default Re: Proprietari de vw vento

paul ral
Deci ai cumparat de la o persoana anume sau de la o firma sau ......nu-nteleg!?Eu cum pot face rost de ea........imi poti tu comanda eventual??
ErdVento is offline   Reply With Quote
Old 30-06-07, 02:23   #23
paul_ral

Stage 5
 
paul_ral's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,807
Member of:
[VW]
Default Re: Proprietari de vw vento

Intri pe www.vwvortex.com, te inregistrezi, din frontpage accesezi forumul şi apoi intri pe volkswagen classifieds, de aici in sectiunea Golf III/JettaIII si apoi in rubrica de vânzări/cumpărări piese. 99% din anunturi sunt ale persoanelor fizice. Urmaresti in special anunturile cu foto sau dai search pe cupholder.După ce ai gasit piesa iei legatura cu vanzatorul pe topicul acestuia.Merge si pe privat dar este posibil sa nu poti lua imediat legatura, banuiesc ca este o conditie de timp sau de numar de posturi pt. a putea discuta pe privat. La mine privatul s-a activat de la vreo 5 zile de la inregistrare. Dupa stabilirea legaturii verifici bonitatea vanzătorului pe topicul
vwvortexUnOfficial Buyer / Seller Feedback Thread. Este posibil ca nu toti sa fie trecuti acolo, desi sunt persoane serioase. Personal, i-am spus ce ma intereseaza, ca sunt din Ro si nu am paypal, dar ca îi pot trimite banii prin Western Union, in avans. Întreaba-l cat este shippingul pana in Ro, prin serviciile postale obisnuite. Sunt si alte servicii de expeditie dar sunt foarte scumpe.A acceptat, am facut schimb de adrese, am expediat banii (vezi ca se percepe comision) comunicandu-i tracking number-ul pentru a verifica daca banii au fost virati. A confirmat primirea si mi-a trimis coletul in aceeasi zi . Dupa 3 saptamâni l-am primit . Pentru a instala suportul trebuie decupat puţin din consola centrala.Pot spune ca sunt in marea majoritate corecti, un feedback negativ îi face practic sa nu mai poată vinde nimic pe forum.Pretul se poate negocia putin, depinde acum si de pretul cerut.In general lucrurile pe care la dezmembrari la noi le iei pe sume modice la ei sunt foarte scumpe şi invers. Ex. un compresor clima cu alternator si suport aferent l-am găsit cu 100$ cu shipping pt SUA, in timp ce la noi numai comprsorul este 200euro.
paul_ral is offline   Reply With Quote
Old 30-06-07, 15:22   #24
ErdVento

Stage 3
 
ErdVento's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 166
Default Re: Proprietari de vw vento

Mersi de raspuns......
Am gasit si yo pe un forum din ungaria.........sper sa pot lua legatura cu omu!
ErdVento is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 13:26   #25
FANEX

Stage 3
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 162
Default Re: Proprietari de vw vento

Salut Am Achizitionat De Curind Un Vw Vento 1,8 Benzina 1994
FANEX is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 13:50   #26
FANEX

Stage 3
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 162
Default Re: Proprietari de vw vento

Salut. Ma ajuta cineva cu o problema ?
Nu stiu cit ulei sa bag in cutie si ce tip ? VW VENTO 1.8 CL 1994 model motor ABS.
FANEX is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 14:13   #27
paul_ral

Stage 5
 
paul_ral's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,807
Member of:
[VW]
Default Re: Proprietari de vw vento

La cutiile manuale, de regula, uleiul nu se schimbă, se completează daca se pierde. Este bun orice ulei de transmisie. Cantitatea de ulei pentru cutia ta cod 020 este de 1,9 litri. Verifici cantitatea de ulei demontând surubul de umplere dinspre partea stângă(vizibil din dreptul roţii). Dacă la demontare curge ulei inseamna ca nivelul este bun.
paul_ral is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 14:20   #28
FANEX

Stage 3
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 162
Default Re: Proprietari de vw vento

Multumesc! Am sa verific cantitatea de ulei din cutie.
FANEX is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 15:33   #29
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Proprietari de vw vento

o prelungir la bara din fata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00386.JPG
Views:	283
Size:	62.3 KB
ID:	296309   Click image for larger version

Name:	DSC00387.JPG
Views:	193
Size:	63.7 KB
ID:	296310   Click image for larger version

Name:	DSC00388.JPG
Views:	194
Size:	66.7 KB
ID:	296311  

bzsa is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 16:06   #30
FANEX

Stage 3
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 162
Default Re: Proprietari de vw vento

bzsa ! mai ai sticla de la stopurile spate ? ca mie imi trebuie dreapta dar daca le ai le iau pe amandoua ..........
FANEX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -