Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 28-10-12, 21:07   #1
Marius-MSC

Stage 5
 
Marius-MSC's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 318
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Pozitii in semnalizari?!!!

Salut la toata lumea,in primul rand imi cer scuze daca sa mai deschis vreau thread cu aceasta intrebare,dar eu unul nu am gasit.

Treaba sta in felul urmator,masina este un VW Polo 6n2,si am urmatoarea intrebare:Cum pot face sa am pozitiile in semnalizari?!,am vazut la cateva masini si ma incanta tare rau ideea asta,am mai intrebat si multi mi-au spus sa dau alta gaura in semnalizare si sa bag un alt bec legat la pozitii,dar mie unul mi se pare cam "dura" ideea asta,plus ca nu sti ce se poate intampla si stric pe acolo.Daca cineva ma poate lamuri si pe mine cu niste sfaturi,raman dator
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1231.JPG
Views:	92
Size:	491.9 KB
ID:	2596028  
__________________
My Polo6n2-> https://forum.4tuning.ro/120-masina-m...olo-2-usi.html

“Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music”
Marius-MSC is offline   Reply With Quote
Old 29-10-12, 02:26   #2
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,001
Member of:
[VW]
Default Re: Pozitii in semnalizari?!!!

bec cu doua filamente, soclu pentru el si conexiunile
1.plus pozitie - pin bec 5w
2.plus pozitie - pin bec 10w
3.masa

astfel pozitia va fi mai slaba (5w) si semnalizarea mai puternica (10w)
sau poate gasesti becuri cu filamente 10/20

spor !
MadAboutGolf3 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-12, 14:39   #3
Marius-MSC

Stage 5
 
Marius-MSC's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 318
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Re: Pozitii in semnalizari?!!!

Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
bec cu doua filamente, soclu pentru el si conexiunile
1.plus pozitie - pin bec 5w
2.plus pozitie - pin bec 10w
3.masa

astfel pozitia va fi mai slaba (5w) si semnalizarea mai puternica (10w)
sau poate gasesti becuri cu filamente 10/20

spor !
Mersi mult de tot,maine ma duc sa caut bec cu doua filamente si o sa revin cu informatii daca am reusit.Sanatate multa!
Marius-MSC is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 18:07   #4
vio[s]

Stage 5
 
vio[s]'s Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 802
Member of:
[Virtual Tuning]
Default Re: Pozitii in semnalizari?!!!

ai rezolvat ceva ?

altcineva cu alte idei ?

am observat ca la bmw e46 daca se arde sau scoti becul de pozitie ramane becul de la semnalizare aprin pe post de pozitie iar cand dai semnal funtoneaza normal (adica licare).
__________________

vio[s] is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 20:04   #5
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,001
Member of:
[VW]
Default Re: Pozitii in semnalizari?!!!

Quote:
Originally Posted by vio[s] View Post
ai rezolvat ceva ?

altcineva cu alte idei ?

am observat ca la bmw e46 daca se arde sau scoti becul de pozitie ramane becul de la semnalizare aprin pe post de pozitie iar cand dai semnal funtoneaza normal (adica licare).
aia e valabila doar la e46 si cam atat, la vw nu..

mai e o varianta, de a gauri semnalizarea si a baga un bec w5w cu soclu de cauciuc
iar referitor la varianta de mai sus astea sunt codurile:
1. soclu - 7D0953123A
2. mufa - 1J0973723
costa aproximativ 100 lei 2 socluri + 2 mufe , depinde de fiecare magazin
MadAboutGolf3 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 21:45   #6
Marius-MSC

Stage 5
 
Marius-MSC's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 318
Member of:
[Competitor CNCA]
[VW]
Default Re: Pozitii in semnalizari?!!!

Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
aia e valabila doar la e46 si cam atat, la vw nu..

mai e o varianta, de a gauri semnalizarea si a baga un bec w5w cu soclu de cauciuc
iar referitor la varianta de mai sus astea sunt codurile:
1. soclu - 7D0953123A
2. mufa - 1J0973723
costa aproximativ 100 lei 2 socluri + 2 mufe , depinde de fiecare magazin
Pana la urma,am ales varianta de a gauri si a baga soclu+bec,este mult mai usor,ca bec prima oara am luat pe filament(galben),dar se incalzea foarte rau si topea soclu,asa ca am renuntat la ele tot pentru unele galbene dar pe SMD(led),maine o sa postez niste poze...Stima!!!
Marius-MSC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -