![]() |
Pozitii in semnalizari?!!!
1 Attachment(s)
Salut la toata lumea,in primul rand imi cer scuze daca sa mai deschis vreau thread cu aceasta intrebare,dar eu unul nu am gasit.
Treaba sta in felul urmator,masina este un VW Polo 6n2,si am urmatoarea intrebare:Cum pot face sa am pozitiile in semnalizari?!,am vazut la cateva masini si ma incanta tare rau ideea asta,am mai intrebat si multi mi-au spus sa dau alta gaura in semnalizare si sa bag un alt bec legat la pozitii,dar mie unul mi se pare cam "dura" ideea asta,plus ca nu sti ce se poate intampla si stric pe acolo.Daca cineva ma poate lamuri si pe mine cu niste sfaturi,raman dator :drunk: |
Re: Pozitii in semnalizari?!!!
bec cu doua filamente, soclu pentru el si conexiunile
1.plus pozitie - pin bec 5w 2.plus pozitie - pin bec 10w 3.masa astfel pozitia va fi mai slaba (5w) si semnalizarea mai puternica (10w) sau poate gasesti becuri cu filamente 10/20 spor ! |
Re: Pozitii in semnalizari?!!!
Quote:
|
Re: Pozitii in semnalizari?!!!
ai rezolvat ceva ?
altcineva cu alte idei ? am observat ca la bmw e46 daca se arde sau scoti becul de pozitie ramane becul de la semnalizare aprin pe post de pozitie iar cand dai semnal funtoneaza normal (adica licare). |
Re: Pozitii in semnalizari?!!!
Quote:
mai e o varianta, de a gauri semnalizarea si a baga un bec w5w cu soclu de cauciuc iar referitor la varianta de mai sus astea sunt codurile: 1. soclu - 7D0953123A 2. mufa - 1J0973723 costa aproximativ 100 lei 2 socluri + 2 mufe , depinde de fiecare magazin |
Re: Pozitii in semnalizari?!!!
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:17. |
- Copyright 2026 4Tuning