Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-12, 11:58   #1
Stefa

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 183
Default Recomandari becuri

Salut baieti, am si eu o mica problema in a alege ce model de becuri sa-mi aleg pentru un VW golf 3 pentru faruri in 2 camere. Deocamdata am ceva becuri plasma, care sincer sa fiu nu prea ma incanta prea multa, bat prea putin si nu vad prea multe lucruri noaptea.

Mi-as cumpara un set de becuri pe led, dar nu stiu daca sunt atat de bune ( durata de viata, eficienta ), mi-as cumpara ceva becuri normale dar de la alta firma... M-ati putea ajuta, sfatuii ?
Stefa is offline   Reply With Quote
Old 26-09-12, 12:00   #2
Stefa

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 183
Default Re: Recomandari becuri

Si am uitat sa specific, un kit de xenon am inteles ca n-ar fi prea indicat pentru ca (,) camerele farurilor nu sunt concepute pentru semenea becuri, corect?
Stefa is offline   Reply With Quote
Old 26-09-12, 12:52   #3
Slid3r
VW Driver

Stage 4
 
Slid3r's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 232
Member of:
[VW]
Default Re: Recomandari becuri

Nici cele pe led nu o sa faca lumina cum trebuie, incearca Philips blue vision, am inteles ca sunt bune,lumina alba asemanatoare xenonului.
Slid3r is offline   Reply With Quote
Old 28-09-12, 10:36   #4
JOHNEVOTUNING

Stage 4
 
JOHNEVOTUNING's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 172
Default Re: Recomandari becuri

http://www.philips-shop.ro/670.r.html Intra pe site si uita te ce becuri ti se potriveste, se merita.

Last edited by JOHNEVOTUNING; 28-09-12 at 10:38.
JOHNEVOTUNING is offline   Reply With Quote
Old 28-09-12, 12:52   #5
Stefa

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 183
Default Re: Recomandari becuri

Bun, sa inteleg ca cele pe led sunt o mare prostie momentan, iar xenonul la fel. Am sa ma uit peste becurile philips momentan, sa vad ce gasesc
Stefa is offline   Reply With Quote
Old 28-09-12, 20:52   #6
JOHNEVOTUNING

Stage 4
 
JOHNEVOTUNING's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 172
Default Re: Recomandari becuri

XENON ul nu e prostie mai ales pe faruri cu lupa, sunt super. Sunt o prostie montate pe faruri normale.
JOHNEVOTUNING is offline   Reply With Quote
Old 28-09-12, 22:43   #7
sOund
VW Driver

Stage 4
 
sOund's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 282
Member of:
[VW]
Default Re: Recomandari becuri

Mergi pe Philips fara probleme. Asta am si eu pe acelasi tip de faruri si sunt multumit de ele. Daca nu iti bate bine uita-te si la oglinda farului sa nu fie cojita
sOund is offline   Reply With Quote
Old 28-09-12, 23:00   #8
Stefa

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 183
Default Re: Recomandari becuri

Va multumesc, mi-am comandat un set de becuri philips, o sa revin cu o parere.
Stefa is offline   Reply With Quote
Old 28-09-12, 23:06   #9
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Recomandari becuri

Ce model de becuri Philips ţi-ai comandat?

Sunt aproape sigur că nu vei fi mulţumit de becurile Philips, asta dacă nu ai dat prea mult pe ele. Un set de becuri Philips, cu night vision şi nu ştiu ce alte abureli, costă foarte mult, atāt de mult īncāt ai putea să-ţi montezi un sistem de iluminare xenon, destul de serios.

Eu sunt de părere că ar trebui să-ţi cumperi un set de becuri clasice, pe halogen, făcute de o firmă cāt de cāt serioasă, asta dacă nu ai bani de Xenon.

Da, sunt conştient că este recomandat să ai lupe ca să poţi monta Xenon dar dacă sunt reglate cum trebuie, poţi avea şi farurile clasice.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 29-09-12, 15:28   #10
Stefa

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 183
Default Re: Recomandari becuri

Mi-am cumparat un set de becuri philips h1 x-tream power sau ceva de genu`. Le-am montat deja, pe timp de zi, ca intensitate sunt peste cele vechi, dar pe mine ma intereseaza noaptea sa-mi vada bine. O sa ies in seara asta si o sa va anunt cum decurg lucrurile, oricum nu exclud nici varianta xenonului daca nu ma inca becurile astea, dar parca complic treburile,nu ?
Stefa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -