Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 06-09-12, 17:31   #1
bologa.raul

Stock
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 2
Default vw lupo 1.2tdi 3l - sfaturi

salutare,
as vrea sa mi achizitionez un lupo 1.2 tdi model 2000, si as vrea sa stiu daca merita sau nu, in sensul ca am auzit "povesti" cum ca daca suntem 4 in masina pe o panta mai mare ar trebuii sa imping efectiv de ea. am avut un golf 3 1.4 benzina si nici cu el nu o duceam bine daca eram plin.(urcam mesesul in treapta a 3 a ).E adevart ce am auzit despre aceasta varianta de motorizare? sau sa ma reprofilez pe un polo 1.4 tdi (doar ca lupo are consumul foarte foarte mic)
bologa.raul is offline   Reply With Quote
Old 07-09-12, 19:46   #2
bologa.raul

Stock
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 2
Default Re: vw lupo 1.2tdi 3l - sfaturi

?? ?
bologa.raul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -