salutare,
as vrea sa mi achizitionez un lupo 1.2 tdi model 2000, si as vrea sa stiu daca merita sau nu, in sensul ca am auzit "povesti" cum ca daca suntem 4 in masina pe o panta mai mare ar trebuii sa imping efectiv de ea. am avut un golf 3 1.4 benzina si nici cu el nu o duceam bine daca eram plin.(urcam mesesul in treapta a 3 a ).E adevart ce am auzit despre aceasta varianta de motorizare? sau sa ma reprofilez pe un polo 1.4 tdi (doar ca lupo are consumul foarte foarte mic)