Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-12, 16:46   #1
matei5

Stage 3
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 101
Default oem vs am (cd playere)

Imi plac foarte mult toate cd playerele de la golf 4 mai ales ca se incadreaza perfect si au si are si lumina albastru cu rosu.Ma gandeam la un mcd,delta,rcd 200 (preferatul meu) sau la gamma plus magazie.Imi poate spune cineva ce putere scot aceste playere cea reala ?
Am 4 boxe si 4 tweetere oem in masina cat w scoate o boxa are idee cineva ?
Sa imi cumpar unitate oem sau sa aleg un cd player in jur de 300-400 de lei ? E diferenta asa de mare intre ele ?
matei5 is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 16:01   #2
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,592
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: oem vs am (cd playere)

in legatura cu puterea boxelore...nu vreau sa mint dar au parca 20-30 w rms..cele orginale
legat de player...daca vrei sa ramai pe linia originala,adica nu schimbi boxele,nu pui lada de bass si etc etc atunci cu siguranta alege playerele Oem..sunt foarte ok si au un sunet bun

daca vrei ceva mai "tare" atunci neaparat ai nevoie de alt player mai ales in privinta RCA-ului dar si din alte motive

iti zic din propria experienta(am avut mcd navigatie pe bora..)dar altfel sunt muzica in masina cu bass separat(woofer)

ca si playere...cele de top...adica alpine,pioneer,clarion sau jvc..poate nu conteaza exact ordinea
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -