09-07-11, 19:09
|
#1
|
Stage 3
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of: [DACIA] [SEAT]
|
Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
__________________
Detin 3 masini Dacia Renault Vw  ... deci nu e criza hahaha
|
|
|
09-07-11, 19:44
|
#2
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,508
Member of: [VW] [RENAULT]
|
Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
Vezi ca la 300.000 se reseteaza kilometrajul. sa nu aibe 300.000+ ce iti arata pe bord. Daca la numarul de km nu mai scrie pe ecran "total" atunci s-a resetat bordul
|
|
|
09-07-11, 19:48
|
#3
|
Stage 3
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of: [DACIA] [SEAT]
|
Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
nu...este a lu o babuta care mai are putin si moare si ca sa nu il duca la fier vechi ca tre sa plateasca il vinde vrea 400 pe el nu a mai umblat cu el de 2 ani..
|
|
|
09-07-11, 21:14
|
#4
|
Stage 3
Join Date: Apr 2010
Posts: 82
|
Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
masina asta are 352000 deoarece nu mai apare ''total'', iar din cate stiu eu scrisul acela nu este pe golf 3! probabil ii luat de pe pasat, golf, bora, oricum masina nu arata rau( cel putin din poze) si la banii aia mi se pare foarte ieftina
|
|
|
09-07-11, 22:51
|
#5
|
Stage 3
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of: [DACIA] [SEAT]
|
Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
Quote:
Originally Posted by Serj_20
masina asta are 352000 deoarece nu mai apare ''total'', iar din cate stiu eu scrisul acela nu este pe golf 3! probabil ii luat de pe pasat, golf, bora, oricum masina nu arata rau( cel putin din poze) si la banii aia mi se pare foarte ieftina 
|
e posibil sa fie asa cum spuneti voi dar masina are motor nou..
am fost si am vorbit azi cu femeia si mi-a dat si cheile..am pornito...am facut vreo 2 ture cu ea si vreau sa spun ca trage foarte bine masina...dar motorul nu scoate gram de fum nu este murdar doar cativa locuitori(paienjeni) in reste este foarte intretinuta..era cam murdara dar nu e problema... deci sa o cumpar sau nu... cred ca reusesc sa o scot si in 350 bine ca nu prea ma intereseaza...50 de euro...dar asa ca chesti se merita sa o iau sau nu....
|
|
|
10-07-11, 08:29
|
#6
|
Stage 3
Join Date: Apr 2010
Posts: 82
|
Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
da, masina merita banii aia dupa parerea mea, iar 352000 nu mi se pare f multi km pt un diesel (am avut benzina 1.6 cu 300000 si inca mergea f bn), problema este cu imatriculatu pt ca la 1.9 ii scumpa taxa
|
|
|
12-07-11, 21:09
|
#7
|
Stage 3
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of: [DACIA] [SEAT]
|
Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
Va multumesc pentru pareri masina am cumparato ......
Acum o sa urmeze o serie de modificari...
Rog un moderator sa mute acest Thread la sectiunea Masina Mea... Multumesc
|
|
|
20-07-11, 21:41
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 490
Member of: [RENAULT] [SUBARU]
|
Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
T DI de pe spate e lipit de pe un VW mai nou, dar judecand dupa ceasurile gri se poate ca masina sa fie gti tdi, vezi ce cod motor are, daca e AFN (110 cp), tocmai ai facut afacerea vietii tale  . A, vezi ca in spate la portbagaj are un sticker pe interior putin pe partea stanga nu pe usa portbagajului ci la baza (o sa il citesti cu capul in jos), acolo ai niste detalii despre varianta, destul de folositoare.
Bafta si spor !
|
|
|
21-07-11, 11:08
|
#9
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,508
Member of: [VW] [RENAULT]
|
Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
Daca te uiti bine la ceasuri observi ca sunt fara MFA deci e posibil sa fie vreo editie, bon jovi sau altceva
|
|
|
21-07-11, 22:01
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 490
Member of: [RENAULT] [SUBARU]
|
Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
Quote:
Originally Posted by ovidiu89
Daca te uiti bine la ceasuri observi ca sunt fara MFA deci e posibil sa fie vreo editie, bon jovi sau altceva
|
ziceam asta ca si eu am la fel si e Gti Tdi, cu ceasuri silver..deci cel mai bine ar fi sa ne dea un reply cu ce a gasit pe sticker-ul pe spate
|
|
|
10-02-12, 14:08
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2009
Posts: 454
|
Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
caut si eu aceasta masina , poti lua id-u meu sa vorbim ? daca vrei bine inteles , ionut_apahidean , ms
|
|
|
|
|