Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/268167-golf-3-1-9-tdi-di-rosii-52-000-km.html)

piticku 09-07-11 19:09

Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
5 Attachment(s)
Salutare am apelat la acest thread pt pareri...vreau sa imi cumpar un golf 3.. inebunit dupa aceasta masina... si as vrea si eu pareri..am gasit unu din 96 1.9 TDI (DI rosii) are 52.312 km are Ac geamuri electrice abs airbag sofer si pasager jante.. inchidere centralizata...si cam atat modelul este in 3 usi... o sa atasez si niste poze va multumesc pt pareri...

Attachment 2077602 Attachment 2077603

Attachment 2077604 Attachment 2077605

Attachment 2077606

ovidiu89 09-07-11 19:44

Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
Vezi ca la 300.000 se reseteaza kilometrajul. sa nu aibe 300.000+ ce iti arata pe bord. Daca la numarul de km nu mai scrie pe ecran "total" atunci s-a resetat bordul

piticku 09-07-11 19:48

Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
nu...este a lu o babuta care mai are putin si moare si ca sa nu il duca la fier vechi ca tre sa plateasca il vinde vrea 400 pe el nu a mai umblat cu el de 2 ani..

Serj_20 09-07-11 21:14

Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
masina asta are 352000 deoarece nu mai apare ''total'', iar din cate stiu eu scrisul acela nu este pe golf 3! probabil ii luat de pe pasat, golf, bora, oricum masina nu arata rau( cel putin din poze) si la banii aia mi se pare foarte ieftina :shock:

piticku 09-07-11 22:51

Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
Quote:

Originally Posted by Serj_20 (Post 4454408)
masina asta are 352000 deoarece nu mai apare ''total'', iar din cate stiu eu scrisul acela nu este pe golf 3! probabil ii luat de pe pasat, golf, bora, oricum masina nu arata rau( cel putin din poze) si la banii aia mi se pare foarte ieftina :shock:

e posibil sa fie asa cum spuneti voi dar masina are motor nou..
am fost si am vorbit azi cu femeia si mi-a dat si cheile..am pornito...am facut vreo 2 ture cu ea si vreau sa spun ca trage foarte bine masina...dar motorul nu scoate gram de fum nu este murdar doar cativa locuitori(paienjeni) in reste este foarte intretinuta..era cam murdara dar nu e problema... deci sa o cumpar sau nu... cred ca reusesc sa o scot si in 350 bine ca nu prea ma intereseaza...50 de euro...dar asa ca chesti se merita sa o iau sau nu....

Serj_20 10-07-11 08:29

Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
da, masina merita banii aia dupa parerea mea, iar 352000 nu mi se pare f multi km pt un diesel (am avut benzina 1.6 cu 300000 si inca mergea f bn), problema este cu imatriculatu pt ca la 1.9 ii scumpa taxa

piticku 12-07-11 21:09

Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
Va multumesc pentru pareri masina am cumparato ......

Acum o sa urmeze o serie de modificari...

Rog un moderator sa mute acest Thread la sectiunea Masina Mea... Multumesc

nospherat 20-07-11 21:41

Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
TDI de pe spate e lipit de pe un VW mai nou, dar judecand dupa ceasurile gri se poate ca masina sa fie gti tdi, vezi ce cod motor are, daca e AFN (110 cp), tocmai ai facut afacerea vietii tale :). A, vezi ca in spate la portbagaj are un sticker pe interior putin pe partea stanga nu pe usa portbagajului ci la baza (o sa il citesti cu capul in jos), acolo ai niste detalii despre varianta, destul de folositoare.

Bafta si spor !

ovidiu89 21-07-11 11:08

Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
Daca te uiti bine la ceasuri observi ca sunt fara MFA deci e posibil sa fie vreo editie, bon jovi sau altceva

nospherat 21-07-11 22:01

Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
Quote:

Originally Posted by ovidiu89 (Post 4478396)
Daca te uiti bine la ceasuri observi ca sunt fara MFA deci e posibil sa fie vreo editie, bon jovi sau altceva


ziceam asta ca si eu am la fel si e Gti Tdi, cu ceasuri silver..deci cel mai bine ar fi sa ne dea un reply cu ce a gasit pe sticker-ul pe spate ;)

meciu02 10-02-12 14:08

Re: Golf 3 1.9 TDI(DI rosii) 52.000 km
 
caut si eu aceasta masina , poti lua id-u meu sa vorbim ? daca vrei bine inteles , ionut_apahidean , ms


All times are GMT +2. The time now is 02:14.

- Copyright 2026 4Tuning