Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-11, 11:58   #1
Pi0nu

Stock
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 4
Default Cum astup gauri din tabla fara tinichigerie?

Am o problema. Mi-au fost smulse pragurile de la masina de niste "baieti buni" si am ramas cu niste gauri in tabla de diametrul unui surub care sunt destul de inestetice.Cum as putea sa le astup in asa fel incat sa pice la linie cu tabla. As vrea sa exclud din start tinichigeria sau alte praguri noi (sunt de la 200 de euro in sus + vopsit). Am auzit ceva de Mastic Auto, e bun?
Pi0nu is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 13:41   #2
78KLM

Stage 5
 
78KLM's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 350
Default Re: Un mic Ajutor!

Quote:
Originally Posted by Pi0nu View Post
Am o problema. Mi-au fost smulse pragurile de la masina de niste "baieti buni" si am ramas cu niste gauri in tabla de diametrul unui surub care sunt destul de inestetice.Cum as putea sa le astup in asa fel incat sa pice la linie cu tabla. As vrea sa exclud din start tinichigeria sau alte praguri noi (sunt de la 200 de euro in sus + vopsit). Am auzit ceva de Mastic Auto, e bun?
Incearca cu un autocolant de culoarea caroseriei. Poti si cu mastic dar este de culoare alba..
78KLM is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 21:28   #3
Pi0nu

Stock
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 4
Default Re: Un mic Ajutor!

Pei nu conteaza culoarea ca oricum colantez, numai ca daca pun direct colant o sa se sparga la prima spalare. Ideea e daca Masticu merge sa acopar acele gauri din tabla.
Pi0nu is offline   Reply With Quote
Old 29-03-11, 22:52   #4
szoke_sz

Stage 5
 
szoke_sz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,772
Member of:
[VW]
Default Re: Un mic Ajutor!

chit si autocolant carbon.
szoke_sz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -