Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 09-09-10, 20:27   #1
iannis

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 85
Default VA ROG SFATURI DESPRE PASSAT

Salut.Urmeaza sa imi cumber un passat din 2006 sau 2007.Vreau sa aflu ce model este mai reusit?benzina sau motorina?si daca este adevarat ca pica pompele si injectoarele.Eu as vrea un motor de 2.0 motorina.Pina acum am avut masini numai pe benzina si nu prea am avut probleme mari.Ar fi cam prima mea masina cu motorina.Acum daca aveti voi vw sigur o sa le laudati firesc nu?Dar spunetim daca merita si ce model citi cai putere.INAINTE AM AVUT UN BMW 320 E90,150cp si nu prea a avut putere benzina.Varog frumos niste sfaturi ca chiar imi place exteriorul la passat.EXISTA COMPARATIE INTRE BMW SI VW LA MOTOARE? DAR LA CUTIE?BMW ESTE MAI BUN?CARE ESTE MAI FIABIL?MERSI ASTEPT PARERI CA SA STIU CE MA ASTEAPTA.
iannis is offline   Reply With Quote
Old 16-09-10, 15:12   #2
Bogdan0118

Stage 3
 
Bogdan0118's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 162
Default Re: VA ROG SFATURI DESPRE PASSAT

Salut,

Eu nu pot sa-ti recomand un singur lucru.
NU_TI CUMPARA VW Passat 2.0 TDI fabricat intre(2005 - 2009).
Cunosc multi care au aceasta motorizare si le cam pica injectoarele.
Unul din a cumparat un Passat de genu l-a adus in tara dupa 2 luni i-a picat un injector l-a schimbat cu tot cu toata instalatia electrica a lor dupa inca 6 luni adica acum o sapt. a mai picat un injector ( in Grecia).
Mecanicul de la VW i-a recomandat sa vanda masina.

Mai multe...despre alte piese nu stiu. Daca nu ar fi asta problema eu prefer de departe un VW in locul unui BMW.
Bogdan0118 is offline   Reply With Quote
Old 19-11-10, 18:08   #3
maryannne

Stock
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 3
Default Re: VA ROG SFATURI DESPRE PASSAT

eu zic ca tot mai bun e vw/motorina eu lucrez la un service si am aproape 2,3 vw pe saptamana si nimeni su sa plans de moare sau cuti de viteze.acuma depinde si cu mergi cu ea
maryannne is offline   Reply With Quote
Old 20-04-11, 22:42   #4
MS-09-CFF
VW Driver

Stage 2
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 57
Member of:
[VW]
Default Re: VA ROG SFATURI DESPRE PASSAT

ti-as recomanda s nu iti iei passat cu motor d 2.0 pt k sunt cele mai slabe facute pana acuma d VAG.cedeaza angrenajul l pompa d ulei , injectoare , pompe ambreaj etc....parerea mea....cauta acelasi tip d passat dar cu motor d 1,9.sunt mai rare dar f bune
MS-09-CFF is offline   Reply With Quote
Old 20-04-11, 22:52   #5
e N d Y
Skoda Driver

Stage 3
 
e N d Y's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 116
Member of:
[SKODA]
Default Re: VA ROG SFATURI DESPRE PASSAT

La passat motoru 2.0 TDI cod motor BKP am auzit ca sunt cu probleme cu injectoarele an 2005-2006 . Vrei 140 CP sau 170 CP ?
e N d Y is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -