Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 16-02-10, 23:31   #1
zotan

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 1
Default vw passat model 2003!!!

salut!!!am o mare rugaminte.as vrea un sfat de la cineva care stie ce inseamna vw passat 1.9 tdi(131 cp) cu cutie tiptronic,.am auzit de la mai multe persoana ca au probleme mari la cutie!!nu stiu exact ce sa aleg intre manuala(6 trepte) sau tiptronic!!astept un raspuns sincer.va multumesc!!!!
zotan is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 19:23   #2
ravy09
VW Driver

Stage 4
 
ravy09's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 242
Member of:
[VW]
[DAEWOO]
Default Re: vw passat model 2003!!!

cele mai fiabile cutii sunt clar cele manuale.. plus ca in cazul in care iti pica ceva la ea, e mult mai ieftin de inlocuit.. detalii tehnice nu stiu exact sa iti dau.. dar e pozibil ca la cea manuala sa se duca mai repede ambreiajul.. depinde si de stilul de condus..
__________________
VW Mk4 TDI-PD - [ R A V ]
fucking busy.. sau invers.. (daca ai logan si zici "i-am dat 250 si mai aveam pedala" ma inspiri sa-ti dau la m**e..)
ravy09 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -