Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-09, 17:35   #16
orga andrei

Stage 2
 
orga andrei's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 65
Default Re: Informatii despre MK3 VR6

Quote:
Originally Posted by VwCriss View Post
sal
te rog da-mi si mie un nr de tel ca poate trec pe la tine sa vad si eu masina pls
momentan sunt prin zona,(MS) inca o saptamana.
0740180219
mes id :andrei.orga
orga andrei is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 20:37   #17
Sebastian.C

Stage 5
 
Sebastian.C's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 3,004
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Informatii despre MK3 VR6

Quote:
Originally Posted by orga andrei View Post
orice ai face ...nu te zgarcii sa iei unul din parc auto...sunt masini alergate de tineri ,neglijate,lovite.
v6 de pe vw este unul dintre cele mai fiabile motoare atata timp cat are un service regulat si de calitate...asa ca ,cauta unul pe la privati,cauta unul care sa nu fie modificat pt ca asta de multe ori(nu totdeauna )determina scopul masinii:sa fie alergata,facut gogosi,burn out,evita sistemele de turboalimentare asa..."home made",pt ca probabil de astea iti doresti sa te ocupi tu.
de asemenea ...cauta unul de fabrica pt ca multi au pus v6 le pe sasiuri de golf gl,mult mai slabe si mai moi in ceea ce priveste suspensia si flexibilitatea...ca sa nu mai vb de franele spate pe tambur(orice vr6 e pe discuri)
scaunele...sunt de obicei din piele si puternic profilate,cu semnul vr6 cusut pe ele.
fa diferenta la cumparare intre ele si cele de gti folosite de "falsuri"
si daca tot il iei...ial pe cel mai mare...2.9 parca .eu am adus pt cineva din germania,persoana respectiva nici macar nu stia ce implica un v6,nici eu nu stiam despre ce e vorba pana n am vazut sigla din fata.
ei ,acum tipu nu si permite inmatricularea si alte costuri...daca te intereseaza...e de vanzare..sub 2500 poate chiar sub pretul de germania.
si oricum...estimarile pt consumurile voastre mi se par putin putin cam exagerate.
Calibra e cam ca un accesoriu de moda...VR6 e un stil de viata,prestigiu si istorie.
mai vb
Nu te supara, unde scrie VR6 pe scaune???? La nici un VR6 din fabrica nu a fost scris pe scaune VR6 =))... Caroseria e la fel la toate stai linistit... Difera suspensiile, franele si cateva detalii minore ce nu prea fac diferenta! Eu chiar acum fac swap de la 2.0 8v la VR6 si te asigur ca platforma e la fel, frane la fel de mari, discuri pe spate... Exact ca la VR6...
Sebastian.C is offline   Reply With Quote
Old 26-01-11, 12:33   #18
VentoVRY

Stage 4
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 174
Member of:
[VW]
Default Re: Informatii despre MK3 VR6

orga andrei se referea la modelele CL nu GTI la cea ce faci tu swap ,,....si probabil intre GTI si VR6 nu sunt diferente....dar intre un golf 3 cl gl glx 1.6 sau 1,8 clar sunt diferente....asta cred si eu
VentoVRY is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 12:00   #19
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Informatii despre MK3 VR6

poti sa pui vr6 si pe g3 1.6 daca vrei ,da mai schimbi si franele si suspensiile. Intra perfect si fara adaptari
D_M_X is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -