Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-08, 16:45   #1
janu`

Stage 2
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 66
Default ajutor..sunt disperat..

salut..am un golf3 ...si de cand am luat-o de un an..am o problema..adik..imi rupe cureaua de la alternator..pun noua,o rupe,si asa mai departe..am fost la service de nenumarate ori..si inka n`am gasit problema..am skimbat fulia,pompa de apa..nimik..poate stiti careva care e problema ..va rog sa ma ajutati..10x mult..astept parerile voastre..
janu` is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 13:00   #2
janu`

Stage 2
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 66
Default Re: ajutor..sunt disperat..

ba da ce saritoare e lumea cand e nevoie de ajutor..10x a lot..keep it up!!
janu` is offline   Reply With Quote
Old 14-04-08, 13:51   #3
paul_ral

Stage 5
 
paul_ral's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,807
Member of:
[VW]
Default Re: ajutor..sunt disperat..

Pai de-abia ai postat.
Trebuie sa urmaresti daca nu cumva este tensionata prea tare sau sa nu frece de ceva
paul_ral is offline   Reply With Quote
Old 20-04-08, 02:32   #4
raul_scirocco

Stage 3
 
raul_scirocco's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 102
Default Re: ajutor..sunt disperat..

Quote:
Originally Posted by janu` View Post
salut..am un golf3 ...si de cand am luat-o de un an..am o problema..adik..imi rupe cureaua de la alternator..pun noua,o rupe,si asa mai departe..am fost la service de nenumarate ori..si inka n`am gasit problema..am skimbat fulia,pompa de apa..nimik..poate stiti careva care e problema ..va rog sa ma ajutati..10x mult..astept parerile voastre..
Afla modelul exact.Depinde de trapez:gros sau subtire. daca pe fulie merge curea cu trapez gros si tu ii pui subtire imediat ti-o rupe. si verifica daca nu cumva ti-o incinge fulia. verific-o la cald
raul_scirocco is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 11:18   #5
bl0ju

Stage 1
 
bl0ju's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 18
Default Re: ajutor..sunt disperat..

daca ar fi prea tensinata..sau s-ar tensiona in timp, cureaua devine zgomotoasa, poate una din fuliile nu mai este perpendiculara si cureaua nu mai calca cum trebuie. verifica daca sunt urme de frecare pe marginea curelei sau pe fulii..
bl0ju is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 13:06   #6
andy_x3m

Stage 5
 
andy_x3m's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 356
Default Re: ajutor..sunt disperat..

aproximativ acelasi lucru il pateam si eu pe un passat mai vechiut. fuliile nu erau paralele si, in timp, rodeau si rupeau curele. solutii: chiar daca ai schimbat si fulia si pompa de lichid de racire, realiniaza-le, e foarte posibil sa nu fie paralele.
bafta
__________________
Viteza poate fi limitata electronic, prostia nu! |#|#| Logan 1,4 MPI in curs de modificare vizuala
andy_x3m is offline   Reply With Quote
Old 02-01-11, 10:41   #7
VwV~GLF~

Stage 5
 
VwV~GLF~'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 466
Thumbs down Re: ajutor..sunt disperat..

io nush de ce veniti cu intrebari deastea pe forum...sunt atatea service-uri...nu rezolvi nimic daca intrebi aici si te uiti la masina....
VwV~GLF~ is offline   Reply With Quote
Old 03-01-11, 15:08   #8
bl0ju

Stage 1
 
bl0ju's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 18
Default Re: ajutor..sunt disperat..

Quote:
Originally Posted by VwV~GLF~ View Post
io nush de ce veniti cu intrebari deastea pe forum...sunt atatea service-uri...nu rezolvi nimic daca intrebi aici si te uiti la masina....
esti penibil...mai trage un pui de somn poate iti revii...este un post din 2008.
Tu pentru ce intrii pe forum daca trimiti lumea la service???
bl0ju is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 19:30   #9
geo_gee2005_xxx
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,303
Member of:
[VW]
Default Re: ajutor..sunt disperat..

Quote:
Originally Posted by VwV~GLF~ View Post
io nush de ce veniti cu intrebari deastea pe forum...sunt atatea service-uri...nu rezolvi nimic daca intrebi aici si te uiti la masina....
Nu stie ei de-astea cu forumuri! Mai stiu pe unu interesat de un set de jante puse la vanzare prin 2007!
geo_gee2005_xxx is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 22:12   #10
szoke_sz

Stage 5
 
szoke_sz's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,772
Member of:
[VW]
Default Re: ajutor..sunt disperat..

cele doua fulii nu sunt in acelasi plan....asta poate fi di cauza unei vech accident...suport intinzator indreptat,sudat etc..
szoke_sz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -