Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-16, 16:01   #1
SASIU

Stage 2
 
SASIU's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Member of:
[VW]
Default Problema Bora 1.9 ajm

Salut,



Sa incep prin a spune ca inainte sa ninga din greseala am auzit un zgomot cand dadeam cu spatele in zona cutiei.A fost odata peste cateva zile iara dar nu cand dadeam cu spatele ci cand plecam cu demaraj.Bunnn vine zapada aici am constatat ca atunci cand ramaneam inzapezit sau pierdeam aderenta pe gheata simteam ca se rupe masina se auzea un rontait langa cutie.Va rog daca ati mai avut aceasta prlb.sa ma luminati.Nu stiu pe ce sa dau banii pe cutie sau pe capete de planetara cele de la cutie.Va multumesc si astept cu interes un raspuns.Mentionez ca se aude decat in treapa 1 in alta treapta nu..
SASIU is offline   Reply With Quote
Old 18-02-16, 10:25   #2
kamei

Stage 5
 
kamei's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,651
Member of:
[VW]
Default Re: Problema Bora 1.9 ajm

Prima data verifica care ii buba s-au daca nu iti dai seama dute la un service. Asa din ce ai spus tu pot fi mai multe cauze.
kamei is offline   Reply With Quote
Old 18-02-16, 15:08   #3
SASIU

Stage 2
 
SASIU's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Member of:
[VW]
Default Re: Problema Bora 1.9 ajm

Am pe cineva la Skoda si el crede ca e cutia dar nu baga mana in foc pana nu desface acolo.Ma gandeam sa ii schimb prima data capetele cu rulmenti de la cutie sa vedem daca mai face.Acum ca nu mai este zapada trebuie sa o chinui ca sa vad daca se mai aude,,pe zapada facea foarte des..Multumesc pentru sfat..
SASIU is offline   Reply With Quote
Old 18-02-16, 17:27   #4
kamei

Stage 5
 
kamei's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,651
Member of:
[VW]
Default Re: Problema Bora 1.9 ajm

Ai ESP la masina???? Cand facea galagie nu iti palpaia un martor portocaliu in bord??
kamei is offline   Reply With Quote
Old 19-02-16, 16:16   #5
SASIU

Stage 2
 
SASIU's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Member of:
[VW]
Default Re: Problema Bora 1.9 ajm

Am si am incercat si cu el OFF si cu el ON tot face.In prima faza de la ala am zis ca este..dar l-am pus pe off si am testat,deheaba ...
SASIU is offline   Reply With Quote
Old 20-02-16, 14:20   #6
kamei

Stage 5
 
kamei's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,651
Member of:
[VW]
Default Re: Problema Bora 1.9 ajm

Tot asa face si cu el off pe zapada. Asa ceva am patit si eu dupa ce am luat masina.
kamei is offline   Reply With Quote
Old 20-02-16, 18:06   #7
SASIU

Stage 2
 
SASIU's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 38
Member of:
[VW]
Default Re: Problema Bora 1.9 ajm

Si ce ai facut?Cum ai rezolvat...pt 150 de ron o sa cumpar capetele de plan.de la cutie sa vad daca mai face..
SASIU is offline   Reply With Quote
Old 21-02-16, 11:13   #8
morpheusP

Stage 3
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 80
Default Re: Problema Bora 1.9 ajm

ai rezolvat ? asa face si la mine , dar parca se aude din dreapta...
morpheusP is offline   Reply With Quote
Old 21-02-16, 12:38   #9
kamei

Stage 5
 
kamei's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,651
Member of:
[VW]
Default Re: Problema Bora 1.9 ajm

Alea de la cutie nu au cum sa se duca...doar cele de la fuzeta. Si alea fac galagie in viraj maxim cand ruleaza masina (nu conteaza vara sau iarna). Mai bine verifica prima data decat sa arunci banii pe piese aiurea.....sau cum crezi sunt banii tai. Bafta!
kamei is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -